8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Vrchom, spodkom, pápežom

Referendum o predčasných voľbách nebude, ale bude pápež.

V septembri príde na Slovensko na tri dni.

Obe chuťovky predvarila Zuza z Prezidentského paláca, predtým zo skládky. Pezinskej. Predpokladám, že toho 12. až 15. septembra budú v Bratislave, Košiciach, Prešove a Šaštíne davy veriacich načúvať pápežovi. Vírus bude mať (asi) voľno. Ešte početnejšie davy nechcú načúvať tejto vláde. Majú po krk prázdnych rečí, protichodných nariadení, akože opatrení, vyhlášok, zákazov, príkazov, sledovania. Keby davy vyšli do ulíc naraz, verím, že s touto vládou by zdrhol aj koronavírus. No tých pár tisíc  v sobotu pred Úradom vlády v Bratislave to nevytrhne. Takto nás budú naďalej strašiť variáciou delta a treťou vlnou, ťahať na hranice zátarasy, zatvárať ľudí do povinnej karantény, vyhrážať sa neposkytnutím zdravotnej starostlivosti, a občas nám hodia kostičku v podobe trojdňovej pápežskej prestávky či zelenej mapy, ktorá je nám na dve veci… Potom vírus opäť zaútočí hlava-nehlava, veriaci-neveriaci, zaočkovaný-nezaočkovaný. Už tu (vraj) máme variant epsilon, pred ktorým neochráni ani vakcína (teda žiadna z tých, ktoré máme dnes k dispozícii), ani pápež. A na striedačke už podupkávajú zéta, éta, téta (to sú ďalšie písmená gréckej abecedy, nie ženičky z trhoviska), zrejme aj s potrebou svojej vlastnej vakcíny. Len tá prekliata očkovacia kampaň akosi nie a nie zabrať. A tak sa mení na rozdúchavanie nenávisti voči nezaočkovaným, ktorí sú označovaní za infekčných teroristov (bioetik Peter Sýkora) či za dobytok s teľacím IQ (Peter Schutz). Všetky diskusie o negatívnych vedľajších účinkoch vakcín proti Covidu 19 sú zmietané zo stola, „nepatričné“ obavy zosmiešňované. Nedávno profesor Vladimír Krčméry v rozhovore pre TA3 odpovedal na otázku o možnej neplodnosti po očkovaní: „Odpoveď na neskorý vplyv na generáciu budeme vedieť, keď budeme mať päť rokov wuhanského lockdownu. Tie veci skorej vedieť nebudeme a musíme sa s tým zmieriť.“

Podľa najnovších prieskumov dôveruje vláde v súvislosti so zvládaním pandémie 17,2% respondentov. Takže viac ako 80% ľudí nie. A keď už sme pri tých prieskumoch, vraj 50% mladých ľudí chce odísť zo Slovenska. Tomu hovorím jazda z kopca. Aha, ešte to som chcela, že ceny ropy stále stúpajú.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články