25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Vandali a čudná revolúcia

Tento týždeň sa roztrhlo vrece s vandalmi. Česi by povedali, že řádili, no po našom riadili môže znamenať aj upratovali, čo teda rozhodne nerobili.

V Bratislave posprejovali historické budovy v centre mesta červenými nápismi, ktoré vysvetľujú heterosexuálom, že doteraz to robili úplne zle. Veď predsa „trans is beauty“, dokonca aj „god is trans“ a  „queer revolution is coming“. Tou poslednou vetou asi chceli povedať, že prichádza revolúcia sexuálnych menšín, to je to slovíčko queer, ale ak zadáte túto vetu do prekladača, tak dostanete: Blíži sa čudná revolúcia…

Sprejerov z Bratislavy sa zastali Mladí progresívci, čo je mládežnícka organizácia Progresívneho Slovenska. „Gejovia, lesby, bisexuáli, bisexuálky a transľudia nemajú rovnaký prístup k právam a službám štátu ako heteronormatívna majorita. Napriek tomu majú rovnaké povinnosti – platia rovnaké dane a dodržujú rovnaké zákony. Nemožno porovnávať majetkové ujmy a prístup k občianskym a ľudským právam. Preto vyslovujeme podporu LGBT+ komunite a dúfame, že nabudúce tí, ktorí majú brániť našich queer kamarátov a kamarátky, urobia lepší krok ako teraz.“

Ku ktorým občianskym a ľudským právam títo písmenkoví spoluobčania nemajú prístup, nedefinovali. V tom istom čase sa v Martine venoval svojmu umeniu zaujať za každú cenu známy odhaľovač (svojho) prirodzenia Peter Kalmus. V kostýme bezdomovca prišiel na slávnostné odhalenie busty Alexandra Dubčeka na nádvorí Matice slovenskej a všemožne akciu narušoval. Údajne začal bitku, incident sa vyšetruje. 

Aby toho nebolo málo, na sociálnej sieti sa odtrhla Zuzana Vargová, riaditeľka odboru na Ministerstve zdravotníctva, a šokovala nezaočkovaných ľúbozvučnou slovenčinou: „Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa. A podľa toho sa treba rozdeliť do tímov. Volá sa to cordon sanitaire a zafungovalo to s fašistami.“ Propagátorka akejsi nárazníkovej zóny (žeby múr?) medzi očkovanými a neočkovanými (proti Covid-19, ostatné vakcíny sa nerátajú) v minulých voľbách kandidovala za dvojkoalíciu Progresívne Slovensko/Spolu. Aké nečakané.  

Nuž, je tu mládež nová, mládež Covidova. Kto nejde s nami, je proti nám! A kto nie je zaočkovaný, nech nikam nechodí. Nikam. Najnovšie ani voliť. Vraj v záujme ochrany verejného zdravia, ako to tvrdí znenie navrhovanej novely zákona 180/2014 Z. z. Nikdy však nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. V Čečensku zakázali ľuďom, ktorí sa nedali zaočkovať proti covidu, vstup do obchodov, používanie hromadnej dopravy aj vstup do mešít. Ramzan Kadyrov chce vytvoriť špeciálnu komisiu, ktorá by mala odhaľovať odporcov očkovania.

A Brusel chce médiám rozdať milióny eur. Majú zaručiť spoľahlivé informovanie.

V novoreči.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

foto: ilustračné, freepick

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články