21.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

RICHARD RAŠI: Vláda sa definitívne rozhodla urobiť dve kategórie ľudí

Nový covid automat, ktorý dnes predstavilo ministerstvo zdravotníctva, definitívne zavádza kategorizovanie ľudí – očkovaných a neočkovaných, bez ohľadu na to, či sa očkovať môžu alebo nie. Neočkovaní sa v istej fáze nemusia dostať do obchodov a zrejme ani do reštaurácií a budú musieť zostať v “domácom väzení”. Aj keď sú neinfekční a zdraví. Vyhlásil to podpredseda strany HLAS – SD a poslanec NR SR Richard Raši.

Ak návrh ministerstva zdravotníctva prejde, reštaurácie, ak chcú zostať otvorené, budú môcť obslúžiť len očkovaných zákazníkov. Rovnako, pri veľkých podujatiach, ak budú organizátori chcieť ekonomicky prežiť, budú môcť otvoriť brány len očkovaným návštevníkom, upozornil R. Raši.
“Táto koalícia predstavila niečo, na čom vôbec nie je dohodnutá, vláda to zrejme schváli a potom sa spamätajú niektoré koaličné strany a opäť budú v návrhu robiť zmeny,” povedal R. Raši a pripomenul, že strana HLAS-SD už na poslednej parlamentnej schôdzi upozorňovala na to, že vláda si novým zákonom otvorila dvere na vytvorenie dvoch kategórií ľudí. A tento návrh ide presne v intenciách, proti ktorým naoko bojoval Boris Kollár.

Najhoršie je, že vláda na podporu očkovania neurobila základné veci – stále poriadne nefunguje očkovanie u obvodných lekárov, stále ministerstvo nezverejňuje, koľko zaočkovaných a nezaočkovaných ľudí ochorelo, koľko z nich je v nemocniciach a koľko na umelej pľúcnej ventilácií. Na hraniciach polícia kontroluje len registráciu v e-hranici a púšťa na Slovensko napríklad ľudí, ktorí môžu delta variant priniesť na Slovensko z evidentne rizikových miest v zahraničí. A to už nehovorím o tom, že trasovacie kapacity vláda už druhý rok po sebe neposilnila. Vláda opäť premrhala leto a preto musí niesť plnú zodpovednosť za každého jedného nakazeného, uzavrel Raši.

zdroj: Tlačová správa Hlas-SD

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články