19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

ZUZKIN STĹPČEK: V mene krajších zajtrajškov!

Nedávno ma v českej televízii Prima v programe Co Čech, to politik! pobavila jedna debata.

Prodekan Národohospodárskej fakulty VŠE v Prahe Miroslav Ševčík, ktorý nie je zástancom masového očkovania proti/na covid-19, spomínal vedecké štúdie, ktoré dokazujú, že ak prekonáte toto ochorenie, získate protilátky, ktoré sú trinásťkrát účinnejšie než očkovanie.

Spisovateľ a novinár Ondřej Neff, ktorý na očkovanie nedá dopustiť, na to reagoval argumentom, ktorým nechtiac trafil do čierneho: „Viete, prečo sa bráni uznávaniu protilátok? Pretože by sa ľudia nechceli nechať očkovať! Zahltili by laboratóriá a každý by chcel papier, že má protilátky.“ Bingo!

Očkuje sa hlava-nehlava (no a čo, že v čase, keď je vírus najaktívnejší?), bez znalosti zdravotnej anamnézy, bez akejkoľvek záruky, že vakcína zabráni ochoreniu na covid-19. 

A aj ľudia s protilátkami (!!)  si podľa covidokratov majú dať pichnúť čosi, čo (podľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv) spôsobuje okrem ľahkých aj závažné nežiaduce účinky ako pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, prekolapsový stav, kolaps, náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu, trombózu, pľúcnu embóliu, artritídu, perikarditídu, hypertenznú krízu, poruchu sluchu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, polyneuropatiu či hyperpyrexiu, prípadne smrť. No nedajte si to!

A keďže polovica Slovenska kašle na medové motúzy Matovičovej chunty (vakcína je sloboda a ak nie, tak zaručene neochoriete, ak aj ochoriete, tak neskončíte v nemocnici, ak skončíte v nemocnici, tak nie v márnici, ale ak by predsa, tak ste mali iba smolu ako tá Zuza z Prešova, čo v očkovacej lotérii prišla o 400-tisíc eur, alebo dostanete poukaz na 500 eur, ktorý môžete predať za 400, ale dobrých bude aj 300…), a tak nám Zuza z paláca, jedna zo sto najvplyvnejších žien sveta (písal to americký magazín Forbes, tak to musí byť pravda), odkazuje, že povinné očkovanie bude zrejme nevyhnutné.

Progresívne Slovensko zašlo ešte ďalej a žiada pravidelné (!) povinné očkovanie pre všetkých od 18 rokov. V takom Belgicku by im bolo sveta žiť, podľa prieskumu denníka Le Soir a televíznej stanice RTL až 68% Belgičanov súhlasí s čiastočným obmedzením slobôd pre nezaočkovaných spoluobčanov.

Poviete si, výsledky nemusia mapovať realitu a takéto prieskumy môžu byť aj zmanipulované, no čo potom výsledky referenda vo Švačiarsku? Tam 62% voličov schválilo zachovanie covid pasov.

Čo si budeme hovoriť, covidová propaganda prináša svoje ovocie. Stačí dookola omieľať strašidelné čísla vytrhnuté z kontextu a je to. Hlas vedcov a lekárov, čo majú iný názor, ako je ten médiami a chuntami naprieč svetom pretláčaný, do médií nejde. O štúdiách, ktoré vyvracajú potrebu opatrení obmedzujúcich slobodu, sa mlčí. A Zuza z paláca v debate s vykričanou novinárkou Monikou Tódovou povie, že myšlienka o vypnutí internetu je jej srdcu blízka, lebo šírenie bludov, dezinformácií a amaterizmu má dopad na pandémiu a rozkladá spoločnosť. Povedané rečou súdruhov spred Veľkého novembra, pandémiu si rozvracať nedáme!

V mene demokracie a plurality názorov Denník N, chlebodarca Tódovej, informoval, že k 31. 12. 2021 ukončuje aj poslednú možnosť diskusie k svojim článkom na Facebooku, údajne kvôli ochrane osobných údajov používateľov.

Nastúpený trend je jasný. Slovensko sa stalo súčasťou Partnerstva pre informácie a demokraciu, ktoré vzniklo v rámci 73. Valného zhromaždenia OSN v roku 2019 a združuje 43 štátov z celého sveta.

Cieľom tejto spolupráce má byť vytvorenie „platformy rovnako zmýšľajúcich krajín, ktoré podporujú demokratické princípy pri získavaní, zdieľaní a nakladaní s informáciami“.

V mene krajších zajtrajškov.

Zuzana Huďová, spisovateľka a novinárka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články