28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Predám bonus, nekúpite?

Svet už nie je, aký býval.

Asi to bude tým globálnym otepľovaním. Klímy.

Experti OSN vraj potvrdili, že vlani padol v Antarktíde nový teplotný rekord a namerali tam 18,3°C. Vraveli to v správach verejnoprávnej televízie, tak to musí byť pravda.

Experti v slovenskej vláde zase potvrdili, že žiadna štátna špajza nie je taká prázdna, aby sa v nej nemohli nájsť týždenne dva milióny eur na očkovaciu lotériu a ďalšie tisíce na sprostredkovateľský bonus za nové duše v zozname zaočkovaných. Toto v žiadnych správach nepovedali, teda nie presne takto, ale je to pravda. Minimálne na Slovensku. Hoci… poznáte ľudí. Stále niečo vymýšľajú, neveria, šíria hoaxy. Až domýlia aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ktorý nechápe, kde sa vzali dezinformácie o tom, že vláda chce zavádzať plošné alebo povinné očkovanie. „Tak to nie je a ani nebude,“ ubezpečoval pred kamerami deň potom, čo sa na vláde  dohodli, že bez Green Passu si u nás nikto ani neťukne.

Nemáš Green Pass, nemáš pravdu, stávaš sa občanom druhej kategórie.

Nepustia ťa nikam. Môžeš zabudnúť na kultúrne, športové, spoločenské akcie, reštaurácie, kúpaliská, fitnescentrá… Teda je tu aj možnosť, že by si si zaplatil test. Vždy nový a nový.  Ešteže je tá vládna koalícia rozvadená a hnutie Sme rodina vládny návrh nateraz zablokovalo.

Mne to inak nevychádza, len, že to bude tým teplom. Inak by momentálny predseda vlády Eduard Heger (ten, čo si vymenil dres s Matovičom, no aj jemu je príliš veľký) nemohol napísať na svoj fejsbukový profil, že „každé euro, ktoré minieme na Slovensku je pomocou pre našu ekonomiku. Turizmus, reštaurácie či ubytovanie utrpeli počas pandémie ťažké straty a potrebujú sa spamätať. Je v našich spoločných silách, aby sme týmto sektorom pomohli. Priatelia, strávte tak ako ja dovolenku na Slovensku.“  Neviem, kto bude zachraňovať slovenský turistický ruch, ale so sprostredkovateľskými bonusmi sa už kšeftuje.

Na sociálnych sieťach bežia aj takéto inzeráty: „Ahojte, je to možno extrémne vypočítavé, ale som tak trošku tiesňovej situácii. Je tu niekto, kto sa ide dať očkovať? Teraz sú tie odmeny pre sprostredkovateľov 50 – 90 eur. Vedeli by sme sa rozdeliť.“ Bony, nekúpi niekto bony?

Aby sme nevyšli z cviku, tak Peter Sabaka (to je ten mladý infektológ, čo je viac v médiách ako v ambulancii) straší kolapsom nemocníc a vraj čoskoro budú umierať aj očkovaní. Vinou nezaočkovaných. Samozrejme, sú to nezodpovední dezoláti, ktorí môžu za zdecimované zdravotníctvo, ale aj školstvo, poľnohospodárstvo, justíciu, kultúru, gastro…

A meteorológovia varujú, že na Slovensko mieri ďalšia vlna horúčav.

Zuzana Huďová, spisovateľka a novinárka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články