12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Omicron je svetlo na konci tunela

Tak už máme zase zaracha.

Všetci. Lebo sme neposlúchali. Chodili sme bez rúšok (napríklad Palo Jarčuška či Zuza z paláca), nedodržiavali odstupy (zase ten Palo a s ním celá partia infektológov na   žúre v polovici októbra, ale aj taký Boris, ktorý si nedodržiavaním odstupov uštrikoval jedenáste dieťa s neznámou kráskou), užívali sme si falošný pocit bezpečia (očkovaní naivne verili, že vakcína je sloboda) a dostatočne sme sa nebáli hnusoby.  A to Sabaka strašil tisíckami mŕtvych. Nomen omen. (Pre tých, čo nevedia, sabaka je po rusky pes. Foneticky.)

Skrátka sme si to opäť pokazili, a preto sa zatvoria obchody a reštaurácie a všetko ostatné podľa kľúča, ktorý do zámky nepasoval už minule, keď nám nechali otvorené len prevádzky nevyhnutné pre život, či ako ich vtedy nazvali. Dnes im hovoria esenciálne. Len k nim pribudli aj predajne obuvi, lebo Mikas tvrdí, že deťom rastú rýchlo nohy.

Má pravdu, ale deti rastú rovnomerne, to mu mohli odborníci z konzília povedať. Nepovedali, takže  odevy otvorené nebudú. Vyrastie dieťa z dupačiek? Spodok odstrihneme a na nohy dáme ponožky! Vyrastie z nohavíc? No tak ich bude mať o pár centimetrov kratšie, aj tak bude sneh a mokro. Narástlo aj bruško? Dierku a gombík nastavíme gumičkou a život ide ďalej!

A kde sú tie výhody pre očkovaných? Prečo nemôžu normálne fungovať, keď im nič nehrozí, veď premiér Eduard Heger povedal, že „zaočkovaní výrazne menej šíria tento vírus, čo je prirodzené, pretože majú v sebe protilátky a ako dobre vieme, protilátky sú protilátky preto protilátky, lebo sú proti látky, čiže bojujú proti vírusu a, samozrejme, eliminujú ho už v zárodku…“ Nuž, máme my múdrych ľudí vo vláde, čo poviete? Tesať do kameňa!

Mimochodom, americká regulačná agentúra pre lieky a potraviny (FDA) požiadala americký federálny súd o odklad zverejnenia dokumentov z klinických skúšok vakcíny proti Covid-19 od spoločnosti Pfizer/BioNTech o 55(!!) rokov. O čo tu ide? Čo si má o tom bežný človek myslieť? Žeby klamali?

A veď stačí, keď sa pozrieme na klamstvá, ktoré súka už pomaly dva roky Igorova chunta. Tí klamú o všetkom.

Covidový semafor? Koľko fungoval? Napríklad taká Bratislava, kde zaočkovanosť ľudí 50+ dosiahla 75%, sa mala vyhnúť najprísnejším  opatreniam. No má lockdown rovnako ako celé Slovensko. No v rámci neho mali mať zaočkovaní mierne výhody.

Na sociálnej sieti sa jeden pisateľ vyjadril, že mu to príde ako sľub, že „začkovaných tiež análne znásilníme, ale s Indulonou“. Mýlil sa. Je to bez. Strašia nás a klamú denne.

O počtoch chorých, hospitalizovaných, o chýbajúcich lôžkach v nemocniciach, dokonca nás nabádajú navzájom sa udávať (bratislavský gynekológ vyzýva tehotné ženy, aby udávali svojich lekárov, ak im neodporučia očkovanie proti covidu, ministerka vnútra vyzýva udávať čašníkov, ktorí si v reštauráciách nevypýtajú covidpass…)

A keďže delta nestačila, tak prišiel omicron. OMG! Igor však má riešenie: každý zaočkovaný dôchodca dostane 500 eur a my ostatní džbán vody s limetkou. Teda, až otvoria reštaurácie.

Ja však vidím svetielko na konci tunela. V tých názvoch mutácií sme za polovicou gréckej abecedy. Dávam im rok, nanajvýš dva.

Zuzana Huďová, spisovateľka a novinárka /kr.h

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články