13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

GP ŽILINKA predsedovi Súdnej rady MAZÁKOVI: Kritika na právne témy je potrebná, nesmie byť však ZAVÁDZAJÚCA a KLAMLIVÁ (dokument)

Generálny prokurátor Maroš ŽILINKA 26. novembra adresoval list predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi, v ktorom zdôraznil, že kritika na právne témy je potrebná, nesmie byť však zavádzajúca a klamlivá.

A zdôrazňuje, že to platí zvlášť, ak názory ovplyvňujúce odbornú aj laickú verejnosť vyslovuje osoba, ktoré stojí na čele ústavného orgánu – Súdnej rady Slovenskej republiky.

„Je mi ľúto, že niektoré Vami prezentované názory a tvrdenia, týkajúce sa postavenia prokuratúry a oprávnení generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ktoré ste uviedli v rozhovore poskytnutom redaktorke denník SME dňa 16.novembra 2021, publikovanom pod názvom „Šéf Súdnej rady Mazák: To, ako si Žilinka vykladá § 363. môže byť protiústavné“, kritérium objektívnosti a najmä odbornosti nielenže nespĺňajú, ale nemožno ich vnímať inak ako zavádzajúce,“ píše sa v otvorenom liste.

Celý list si prečítajte tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články