15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Župan Becík: Nech sa naplní poslanie referenda a nech sa dozvieme, čo si ľudia želajú (VIDEO)

Na Slovensku zrejme nikto nepochybuje o tom, že sobotné referendum môže výrazne zmeniť budúce politické dianie na Slovensku. Ak bude úspešné, politikom „sľubotechnám“, ktorí zabudnú na svoje predvolebné sľuby, budú môcť občania ukázať červenú kartu a v nových voľbách ich nechať pred bránami parlamentu. A je jedno či budú červení, modrí, zelení alebo dúhoví.

Kto sleduje našich politikov pred referendom ten vidí, že tí vládni majú strach. Snažia sa síce upriamiť pozornosť Slovákov na boj proti mafii, zlodejom a rozličným iným živlom, pričom varujú pred ich návratom po predčasných voľbách, akosi však zabudli, že tento marazmus vlastne spôsobili svojou prácou oni sami. Ak sú si takí istí, že vládli dobre a pre ľudí urobili, čo sa len dalo, tak potom sa nemusia báť ani referenda a ani predčasných volieb. Ich strach je však oprávnený, pretože drvivá väčšina národa je na nich poriadne nahnevaná a najradšej by ich hnali z ich teplučkých a finančne dobre platených flekov hneď. Za sklamanými Slovákmi stojí aj nový nitriansky župan Branislav Becík, ktorý ich vo videu na sociálnej sieti pozýva na referendum v čo najhojnejšom počte.

Nechcú počuť čo náš národ chce, a čo ho trápi

 Referendum 2023 nám podľa Branislava Becíka ešte pred jeho konaním, a to bez ohľadu na to, či bude lebo nebude úspešné, pootvorilo dvierka do skrytých zákutí duší našich najvyšších ústavných činiteľov. „Spoločným menovateľom ich konania, lepšie povedané nekonania, je tiché obchádzanie tejto otázky Naša politická „elita“ mesiac mlátila prázdnu slamu a neustále nás unavovala svojimi predstavami o novej 76-tke. To, že sa snažia udržať pri moci je celkom pochopiteľné, ale pán odvolaný a následne poverený premiér pri tomto duchovnom cvičení akosi pozabudol informovať nielen verejnosť, ale aj svojich partnerov o budúcom smerovaní a programovej náplni budúcej vlády,“ konštatuje vo videu Becík, ktorý už dlhé mesiace bojuje proti súčasnej vládnej koalícii, ktorá podľa neho Slovákom viac škodí ako pomáha.

Úspešné referendum sa zmení na zákon, ktorý umožní odvolať politikov, ktorí sklamali

Médiá, ktoré by mali byť strážcom morálky, boli podľa nitrianskeho župana voči nášmu charizmatickému vodcovi Hegerovi veľmi veľkorysé a špekulovaním o tom, kto s kým pôjde či nepôjde nevšímavo obchádzali programovú bezobsažnosť a ideovú biedu jeho konania. „To, že premiér nespomína referendum a nevyzýva občanov k účasti je spôsobené tým, že tento náš občiansky aktivista bol asi viac zamestnaný kreovaním virtuálnej 76-tky, pretože, a čo je najpravdepodobnejšie, má obyčajný strach ako sa volič v referende vyjadrí,“ myslí si Becík, podľa ktorého aj prezidentka v minulosti hovorila o dôležitosti referenda ako nástroja priamej demokracie a sľubovala tento inštitút všemožne podporovať. Dnes ale občanov k účasti už vyzývať nebude, hoci ich nebude ani odrádzať. Tento jej postoj je podľa neho neobhájiteľný.

Zdroj: FB / Branislav Becík

Päť najčastejších otázok a odpovedí, čo by ste mali k referendu vedieť

„V situácii, keď sa množstvo občanov podpísalo pod žiadosť o vypísanie referenda, nech je motivované čímkoľvek, a ona referendum vyhlásila, by som očakával, že bude ľudí nabádať k účasti. Veď nech sa naplní poslanie referenda a nech sa dozvieme, čo si ľudia želajú. A to aj za cenu, že toto poznanie vládnych predstaviteľov asi veľmi nepoteší,“ hovorí ďalej Becík, ktorý si všíma aj predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorý referendum tiež nespomína. „Ten to zobral rovno skratkou a povedal, že on urobí všetko, čo sa od neho bude žiadať, ale iba v tom prípade, že sa koalícia dohodne na predčasných voľbách, čo si ale zvyšok koalície neželá. Ako aj fakt, že nechcú počuť čo náš národ chce a čo ho trápi. Veď oni dobre vedia, čo si národ želá, len sa boja tú nahlas vyslovenú pravdu počuť,“ hovorí na konci videa Branislav Becík, ktorý ešte dodal: „Vidíme sa v sobotu, priatelia. Príďte povedať ÁNO! Referendu 2023.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články