23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Zsolt Simon: E. Heger priznal, že nevie vládnuť, treba menovať úradnícku vládu

Dočasne poverený premiér Eduard Heger sa priznal, že nevie vládnuť a že nesie zodpovednosť za chaos v krajine. Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala menovať úradnícku vládu. Vyhlásili to líder mimoparlamentného Maďarského fóra Zsolt Simon a predseda Občianskych demokratov Slovenska Pavel Macko na piatkovej tlačovej konferencii. Reagovali tak na aktuálnu situáciu vo vláde a na príhovor Hegera.

„Doteraz tvrdili, že vedia vládnuť. Vo štvrtok sa Heger priznal, že sú strojcami chaosu v tejto krajine,“ uviedol Simon. Po vystúpení premiéra v televízii podľa neho prezidentka nemá inú možnosť, len menovať úradnícku vládu. „Keď táto krajina prežila tri roky vlády chaosu pod vedením Igora Matoviča a Eduarda Heger, tak prežije aj úradnícku vládu do predčasných volieb,“ dodal. Hegerov prejav, navyše, Simon vníma aj ako prejav snahy udržať sa vo funkcii, aby mohol z vládnej pozície robiť predvolebnú kampaň.

Simon s Mackom odmietli predvolebnú spoluprácu s Hegerovými Demokratmi. „Ak nevedeli vládnuť v tejto podobe poverenej vlády, prečo by mali vedieť vládnuť ako strana,“ poznamenal Simon. Macko dodal, že Slovensko potrebuje kvalifikovanú vládu. „Demokrati nie sú alternatíva,“ vyhlásil s tým, že na Slovensku sú stovky šikovnejších zodpovednejších ľudí.

V súvislosti s odchodom Samuela Vlčana z funkcie ministra pôdohospodárstva pre kauzu dotácie pre jeho firmu Simon podotkol, že rovnako zodpovedný je aj dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj, ktorého ministerstvo o prideľovaní dotácie rozhodovalo.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x