26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Tip na víkend: V Pravenci sa v sobotu konajú farmárske trhy

Ľudia si tu budú môcť nakúpiť sezónnu zeleninu, ovocie, priesady, črepníkové kvety, mäso, mäsové a mliečne výrobky od slovenských výrobcov. Prídu včelári, remeselníci počnúc od kováča, korytára, prútikára až po výrobcu bižutérie. 

Roman Valiček sa inšpiroval Nitrou a zorganizoval lokálne Farmárske trhy, je sa na čo tešiť

Ako nám povedal organizátor akcie, Roman Valiček, „všetci prisľúbili, že vytvoria atmosféru starých trhov, keď sa každý s každým rozprával a nielen sedel za svojím predajným pultom. 🙂 Taktiež pripravujem program pre deti, aby sme ich dostali od počítačov a mobilov. Pripravujeme program ako skákanie vo vreci, čítanie rozprávok, maľovanie, dopravné ihrisko, kynologicky výcvik v spolupráci s miestnym ORPZ, kurz prvej pomoci so záchrannými zložkami. Oslovil som miestnych chalanov, ktorí chodia do krúžku lukostreľby, tak ukážu deťom aj tieto zručnosti. Program sa budeme snažiť urobiť pestrý, aby si každé dieťa, každý návštevník mohol vybrať to, čo ho baví a čo mu chutí. Nakoľko ma oslovovali aj, napríklad, mamičky na materskej dovolenke, že niečo vyrábajú, alebo ľudia, že by chceli niečo prebytočné z domácností predať, tak sme sa dohodli s Erikom Blaškom, že príde, a pokúsime sa tu rozbehnúť aj Garážový výpredaj.

Trhy sa konajú 6.mája 2023  v obci Pravenec, časť Kolónia 273. O 8:00 začnú trhy a o 10:00 kultúrny program. 

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x