15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Zomrel politik a europoslanec Miroslav Číž

Zomrel politik a europoslanec Miroslav Číž. Strana Smer-SD o tom informovala na sociálnej sieti. Uviedla tiež, že zomrel v ranných hodinách. „Bol pri vzniku strany Smer-SD a nikdy ju neopustil. V posledných rokoch pôsobil ako europoslanec. Aj v Európskom parlamente vždy hlasoval a presadzoval záujmy Slovenska,“ píše sa v statuse.

Miroslav Číž sa narodil 11. februára 1954 v Banskej Štiavnici. Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1989 – 1990 pôsobil ako poradca predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. V rokoch 1990 – 2002 zastával viacero funkcií – bol tajomníkom Výboru NR SR pre verejnú správu, externým členom Kolégia ministra vnútra pre civilno-správny úsek, členom Rady vlády pre verejnú správu a odborným poradcom legislatívneho odboru NR SR. Miroslav Číž bol poslancom NR SR za stranu Smer a v rokoch 2006 a 2014 bol zvolený za podpredsedu NR SR. Od roku 2019 zasadal v Európskom parlamente, kde bol členom Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente. Narodil sa v roku 1954.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články