24.2 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Hasiči: Zapálená pyrotechnika sa nesmie vyhadzovať z okien, balkónov alebo terás

Hasiči každoročne evidujú počas Silvestra a Nového roka výrazný nárast výjazdov. Príčinou je neodborné používanie a manipulácia so zábavnou pyrotechnikou.

Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) preto vyzýva občanov, aby boli pri používaní zábavnej pyrotechniky opatrní a pripomína, že na prelome rokov 2021/2022 vzniklo až 39 požiarov, ktoré boli spôsobené zábavnou pyrotechnikou. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR.

Hasiči: Zapálená pyrotechnika sa nesmie vyhadzovať z okien, balkónov alebo terás

Hasiči vystríhajú občanov, aby nevykonávali neodborné zásahy do zábavnej pyrotechniky, aby ju nezapaľovali priamo v ruke ani v blízkosti tváre. Zábavná pyrotechnika sa nesmie odpaľovať v sklenených fľašiach alebo iných nádobách. Ak pyrotechnika po zapálení nevybuchne, nesmie sa opätovne zapaľovať. Nevybuchnutú pyrotechniku je potrebné poliať dostatočným množstvom vody.

Zapálená pyrotechnika sa nesmie vyhadzovať z okien, balkónov alebo terás, pretože je tu riziko vzniku požiaru bytu, prípadne zaparkovaných vozidiel. Je tiež potrebné zabrániť priamemu kontaktu detí a zvierat s pyrotechnikou.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články