28.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Zmena: Od budúceho roka sa menia tabuľky s evidenčným číslom

Od budúceho roka na tabuľkách s evidenčným číslom vozidla už nebude skratka okresu.

Rezort vnútra momentálne pracuje na ich vydávaní, a tiež na ďalších zmenách v systéme evidencie vozidiel vyplývajúcich z novely zákona o cestnej premávke, ktoré začnú platiť 1. januára 2023. Celoslovenské evidenčné čísla sa budú viazať k vozidlu, nie k jeho majiteľovi. Majiteľovi bude pri predaji vozidla zároveň umožnené, aby si tabuľky ponechal a prípadne ich použil na svojom ďalšom vozidle. Novela by tiež mala zrušiť dvojkrokový prepis vozidla. Tabuľky s evidenčným číslom sa tiež zmenia po vizuálnej stránke. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) o tom informovalo v tlačovej správe.

Zmena: Od budúceho roka sa menia tabuľky s evidenčným číslom
Celoslovenské evidenčné čísla sa budú viazať k vozidlu, nie k jeho majiteľovi. foto: ilustračné, freepick

V súvislosti so zmenami ministerstvo upozornilo, že 29. a 30. decembra dopravné inšpektoráty nebudú prijímať žiadosti o zapísanie vozidla do evidencie. Rovnako nebudú prijímať žiadosti o ďalšie zmeny. Klienti s online rezerváciou na tieto termíny budú vybavení v iný deň. Dostupné nebudú ani elektronické služby evidencie vozidiel.

Vykonané boli rozsiahle úpravy v systéme evidencie používanom dopravnými inšpektorátmi, ale aj v elektronických službách pre verejnosť. Posledné prípravy by mali byť realizované na konci roka.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články