8.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

Ministerstvo školstva vyčlenilo peniaze na opravy kotolní, vykurovania a iných havarijných situácií v školách

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) vyčlenilo 1,5 milióna eur na riešenie havarijných situácií v regionálnych školách. Prostriedky sú určené napríklad na opravy kotolní, vykurovania či havarijných stavov striech, ale aj teplovodných rozvodov a ústredného kúrenia. Prostriedky rezort poskytol v novembri 2022. MŠVVaŠ o tom informovalo v tlačovej správe.

Ministerstvo školstva vyčlenilo peniaze na opravy kotolní, vykurovania a iných havarijných situácií v školách
foto: ilustračné

Ministerstvo vyčleňuje financie jednak na havarijné stavy financované z bežných výdavkov, tak aj na havarijné stavy v energetickej oblasti. Na dofinancovanie nákladov na energie poskytlo školám v septembri 30 miliónov eur. Keďže neboli pokryté všetky požiadavky zriaďovateľov, na prelome októbra a novembra sa konal zber dát o reálnej aj očakávanej spotrebe energií do konca roka 2022, a to aj s ohľadom na meniacu sa situáciu.

„S ohľadom na skutočnosť, že sa ozývali viaceré školy, že situácia sa mení a nebudú mať dostatok finančných zdrojov na úhradu energií do konca kalendárneho roka, sme rokovali a konštruktívne diskutovali o riešení s ministerstvom financií. Som veľmi rád, že sme sa dohodli na ďalšej finančnej podpore,“ vysvetlil šéf rezortu školstva Ján Horecký. O navýšenie rozpočtu o vyše osem miliónov eur požiadali rezort financií, ktorý im vyhovel, a tieto prostriedky následne poskytli školám.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články