24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Zlatomoravská nemocnica plánuje v tomto roku zmodernizovať priestory chirurgie

Zlatomoravská nemocnica má za sebou najťažší rok svojej novodobej histórie, ktorý bol poznačený pandémiou nového koronavírusu. Podľa riaditeľky nemocnice Niny Horniakovej priniesol veľa zmien, obrovský tlak a nepredvídateľné situácie, ale aj neurčitý koniec tohto hektického obdobia.

Napriek náročným a zložitým podmienkam sa však nemocnici podarilo zmodernizovať materiálno-technické vybavenie nemocnice, postupne boli zrevitalizované priestory jednotky intenzívnej starostlivosti, oddelenia vnútorného lekárstva a chirurgie.

Nemocnica Agel v Zlatých Moravciach vlani zakúpila  anestéziologický prístroj, sterilizátory, celotelový ultrasonograf, mobilný röntgen, germicídne žiariče, AED defibrilátor, ležadlá, dezinfikovateľné lavice. „Nové prístroje sú síce náročné na obsluhu, ale to súvisí s ich veľkou škálou činností a vyšetrení, ktoré poskytujú. Je to pre nás obrovský posun v kvalite diagnostiky,“ povedala Horniaková.

Zlatomoravská nemocnica plánuje v tomto roku zmodernizovať priestory chirurgie
Foto: Ilustračné NN

Úspechom minulého roka je podľa jej slov aj zazmluvnenie lôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie pre potreby doliečenia pacientov, predovšetkým po akútnych cievnych mozgových príhodách, po totálnych endoprotézach ramena, kolena, bedra a poúrazových stavov.

V tomto roku plánuje vedenie nemocnice modernizovať priestory chirurgického oddelenia, jeho lôžkovej a dennej časti, ako aj priestory centrálnych operačných sál. Následne bude možné rozšíriť  operačné výkony v odbore všeobecná chirurgia, úrazová chirurgia, ortopédia, gynekológia a pôrodníctvo, s čím súvisí zriadenie pracoviska jednodňovej zdravotnej starostlivosti. „Chceli by sme rozšíriť špecializovanú ambulantnú starostlivosť o geriatrickú ambulanciu, prípadne o dočasne pozastavenú kardiologickú ambulanciu,“ priblížila tohtoročné plány Horniaková. Nemocnica zároveň poskytne maximálnu súčinnosť Senior centru Svätej Kataríny Handlová pri vybudovaní pracoviska domova sociálnych služieb na komunitnej úrovni v areáli zlatomoravskej nemocnice.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články