15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Program Divadelnej Nitry bude môcť opäť vytvárať i verejnosť

Program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra bude môcť aj tento rok spoluvytvárať verejnosť. Publikum festivalu tak podľa organizátorov opäť zohrá významnú úlohu v Diváckej programovej rade. Tá bude tento rok zasadať v novom nitrianskom kultúrnom priestore v bode.K7.

„Organizátori tak otvárajú dvere aktívnej komunite. Práve tento priestor sa stane miestom stretnutí Diváckej programovej rady plánovaných na obdobie február až jún 2022. V ňom sa uskutoční približne sedem stretnutí a viaceré diskusie s divadelnými odborníkmi a festivalovými tvorcami vedúcich k finalizácii programu,“ uviedol koordinátor Diváckej programovej rady Miroslav Zwiefelhofer.

Program Divadelnej Nitry bude môcť opäť vytvárať i verejnosť
Foto: startlab.sk NN

Členovia Diváckej programovej rady budú sledovať videozáznamy divadelných inscenácií, ale i živé predstavenia. V závere pod vedením koordinátora odporučia štyri diela do programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2022 alebo do programu bodu.K7. Výzva na vstup do diváckej rady je otvorená pre všetkých občanov Nitry a regiónu, ale aj pre ľudí, ktorí v meste pracujú alebo študujú.

„Záujemcovia o členstvo v Diváckej programovej rade sa nemusia obávať toho, že nemajú špeciálne divadelné vzdelanie. Radi by sme oslovili laikov, ľudí, ktorí majú chuť dozvedieť sa niečo nové a hľadajú niečo viac ako iba pohodlné sledovanie predstavení z hľadiska“ vysvetlila manažérka projektu Be SpectACTive! Anna Šimončičová.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články