10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

Zlaté Moravce: Pacientom spríjemňuje pobyt v nemocnici terapeutický pes

Pacientom zlatomoravskej nemocnice pomáha znášať pobyt na oddelení dlhodobo chorých špeciálny canisterapeutický pes. Ako informovala nemocnica, zlatá retríverka Viva bude chodiť na návštevy v zdravotníckom zariadení pravidelne.

Podľa riaditeľky nemocnice Niny Horniakovej je primárnym cieľom dostať pacientov do psychosociálnej pohody. „Tá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy u pacientov. Sme radi, že sa nám podarilo zrealizovať stretnutie našich pacientov s touto milou sučkou a jej majiteľkou a psovodom Katarínou Obžerovou,“ povedala Horniaková.

Vivu si už podľa jej slov obľúbili pacienti i zdravotníci. „Boli aj takí, ktorí svoj strach zo psíka neprekonali, no väčšine pacientov priniesla Viva výbornú náladu, pocity šťastia a pokoja. Sučka bude v závislosti od okolností navštevovať nemocnicu pravidelne raz týždenne. Veríme, že vďaka pozitívnej energii a dobrým vibráciám Vivy sa naši pacienti budú cítiť lepšie. To možno priaznivo ovplyvní ich ostatné biologické procesy počas rekonvalescencie,“ dodala Horniaková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x