25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Nitra: Amatérski filmári si môžu zmerať sily v súťaži Cineama

Neprofesionálni filmoví tvorcovia sa môžu zapojiť do postupovej súťaže a prehliadky s názvom Cineama. Ako informovalo Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre, do regionálneho kola sa môžu prihlásiť do 21. apríla.

Samotná súťaž a prehliadka sa bude v KOS konať 27. apríla. „Prihlásiť sa môžu amatérski filmári, ktorí točia animované filmy i hrané dokumenty, experimenty či videoklipy. Najlepšie filmy postupujú do krajského a celoštátneho kola. Ponúkame i možnosť konzultácií pred prihlásením,“ uviedli organizátori.

Cineama je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Koná sa od roku 1995 a nadviazala na podujatia, ktorých história siaha až do roku 1960. „Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Je určená deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a v žánrových kategóriách dokumentárny film a publicistika, hraný film, animovaný film, experiment a videoklip,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x