12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Zlaté Moravce: Nemocnica investovala 16.000 eur do kúpy nových lôžok

Nemocnica Agel Zlaté Moravce zabezpečila pre svojich pacientov desať nových lôžok. Najmodernejšie polohovateľné postele s antidekubitnými matracmi budú slúžiť pacientom na oddelení dlhodobo chorých. Celková investícia do nového zariadenia predstavuje takmer 16.000 eur, nemocnica lôžka zaplatila z vlastných zdrojov, informovala o tom riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.
      Elektricky polohovateľné nemocničné lôžko má prevedenie štvordielnej ložnej plochy z vyberateľných plastových výliskov. Vyberateľné plastové čelá sú s bezpečnostnými zámkami s centrálnym brzdením, zálohovou batériou, držiakom kyslíkovej fľaše, hrazdou a infúznym stojanom.
      Polohovanie dielov ložnej plochy je zabezpečené prostredníctvom elektromotorov, a to chrbtového a stehenného zdvihu, pričom lýtkový zdvih zabezpečuje mechanický raster. „Nové lôžka poskytujú maximálnu bezpečnosť aj pre tých najťažších pacientov a svojou konštrukciou vylučujú riziko pádu pacienta. Je to veľký prínos a pomoc aj pre personál v starostlivosti o ťažko a dlhodobo chorých,“ povedala Horniaková.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články