12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Topoľčany: Nová cyklotrasa prepája dôležité lokality v meste

Priemyselnú zónu, školy i parky prepája nová cyklistická trasa, ktorú v lete odovzdali do užívania v Topoľčanoch. Ako informoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK), na projekt sa podarilo získať viac ako 1,4 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
      Nová cyklotrasa v dĺžke 2,4 kilometra vedie cez najdôležitejšie lokality v meste. „Prepája priemyselnú zónu, železničnú a autobusovú stanicu, niekoľko škôl, verejných parkov, športových zariadení a ďalšiu občiansku vybavenosť. Dôležité spojenie medzi obytnou zónou a neďalekým priemyselným parkom umožnilo aj nové premostenie rieky Nitra, ktoré v ankete dostalo meno Topoľčiansky cyklomost. Cyklistická infraštruktúra Nitrianskeho kraja je tak bohatšia o dôležitý zrealizovaný projekt,“ uviedol NSK.
      Súčasťou novej cyklotrasy sú aj dva uzamykateľné prístrešky pre bicykle. Jeden stojí pri autobusovej a železničnej stanici a druhý v blízkosti priemyselného areálu. „Topoľčianska radnica týmto projektom naplnila prvú etapu rozvoja nemotorovej dopravy. Prostredníctvom budovania a sieťovania cyklistickej infraštruktúry tak prispela k snahe odľahčiť centrum mesta od narastajúceho množstva motorovej dopravy,“ pripomenul NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články