24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Ženu, ktorá prevádzkovala karanténu pre psov, obvinila polícia z týrania zvierat

V karanténnej stanici v okrese Stará Ľubovňa malo dôjsť k týraniu zvierat, vyšetrovateľ enviropolície obvinil štatutárneho zástupcu združenia.

O prípade informovala Polícia SR na sociálnej sieti s tým, že obvineniu čelí 34-ročná žena zo Starej Ľubovne.

Tá podľa polície nezabezpečila dostatočnú veterinárnu starostlivosť viacerým psom, o ktoré sa mala starať. Obvinená pôsobila ako štatutárny zástupca a zároveň predsedníčka občianskeho združenia, ktoré karanténnu stanicu prevádzkovalo.

„Najmenej od roku 2020 nezabezpečila dostatočné poskytovanie riadnej stravy a vody a ani dostatočnú veterinárnu starostlivosť najmenej trom psom umiestneným v karanténnej stanici. U zvierat došlo v dôsledku toho k závažným následkom na ich zdraví až k smrti,“ uvádza polícia.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti. V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za podobný čin v minulosti postihnutá či odsúdená, prípadne týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom alebo ho utýra, je takéto konanie považované za trestný čin. V tomto prípade je trestná sadzba šesť mesiacov až tri roky.

„Odňatím slobody na jeden až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, na verejnosti či na chránených zvieratách,“ uzatvára polícia.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x