21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Zastrašovanie komunálneho politika? Kandidátovi na primátora niekto podpálil auto

Strana Sloboda a Solidarita bude v reakcii na bezprecedentné zastrašovanie komunálnych politikov v Michalovciach žiadať zvolanie mimoriadneho zasadnutia bezpečnostného výboru.

Komunálnemu politikovi a kandidátovi na primátora mesta Michalovce Milanovi Kaplanovi (Nové Michalovce) dnes v noci neznámi páchatelia podpálili auto.

Za zbytočnú smrť advokáta Krivočenka vo väzbe musia byť vyšetrovateľ Horváth a dozorujúci prokurátor ÚŠP Hruška postavení pred súd

Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou politická práca M. Kaplana. „Podpáliť auto komunálnemu politikovi, v deň narodenín jeho dcérky, je jasný odkaz s cieľom zastrašiť každého, kto bude bojovať za spravodlivosť.“

Zastrašovanie komunálneho politika? Kandidátovi na primátora niekto podpálil auto
Zdrof. FB SaS

Predstavitelia SaS budú v reakcii na udalosti v Michalovciach žiadať o zvolanie mimoriadneho Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorom by sa mal zúčastniť aj minister vnútra Roman Mikulec a prezident policajného zboru Tibor Hamran.

Podľa členky výboru Anny Zemanovej nemôžeme takéto mafiánske praktiky tolerovať. „Milan Kaplan je aktivista a regionálny politik známy tým, že dlhé roky odvážne poukazuje na porušovanie zákonov, klientelizmus a korupciu v regióne. Je to slušný človek, ktorý si zaslúži plnú podporu nás všetkých,” povedala A. Zemanová a dodala, že bude na ministra vnútra a policajného prezidenta apelovať, aby vyšetrenie tohoto prípadu patrilo medzi priority.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články