24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Za zbytočnú smrť advokáta Krivočenka vo väzbe musia byť vyšetrovateľ Horváth a dozorujúci prokurátor ÚŠP Hruška postavení pred súd

Dňa 23. marca 2022 verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová písomne oznámila ministrovi zdravotníctva, že došlo k porušeniu práva na ochranu zdravia advokáta Ľubomíra Krivočenka.

Po slovensky povedané, že ho nechali vo výkone väzby zbytočne zomrieť na Covid. A nič sa nedeje. Médiá neinformujú o tomto zásadnom zistení verejnej ochrankyne práv a ministerka spravodlivosti Kolíková, politicky zodpovedná za smrť advokáta, lebo výkon väzby je v jej rezorte, ďalej ruinuje justíciu. A dozorujúci prokurátor ďalších nevinných.

Advokát Ľubomír Krivočenko bol rok vo väzbe a obvinený v kauze Dobytkár. V kauze, ktorú pred niekoľkými dňami jeden z obvinených doslova rozmetal, keď všetko poprel. Vo februári 2021 dostal vo výkone väzby v Bratislave Covid. A to Rada Európy veľmi jasne žiadala členské štáty, aby chránili nevinné osoby vo väzbe, lebo sú najzraniteľnejšie a nemajú sa ako brániť proti tomuto ochoreniu. Týmto našim gestapákom ako je Kolíková môžete odporúčať čokoľvek. Majú toľko emócií a rešpektu k iným ako stará železná lopata.

Choroba advokáta Krivočenka sa vo väzbe rozvíjala veľmi dramaticky, bol dokonca prevezený do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Aj keď mu bola odporúčaná pľúcna ventilácia, ktorá mu mohla zachrániť život, vo väzenskom zariadení ju nedostal a nezabezpečili ani jeho prevoz do civilnej nemocnice. Advokát 28. februára 2021 vo väzbe na Covid zomrel, lebo sa doslova na neho vykašľali.

O cynizme Kolíkovej svedčí, že na jeho smrť reagovala suchým konštatovaním, že nemali pre advokáta pľúcnu ventiláciu. A klamala, len sa tak prášilo. Samotná verejná ochrankyňa práv prof. Patakyová vo svojom písomnom oznámení konštatuje, že minimálne v Trenčíne bola jedna voľná pľúcna ventilácia, my sme v deň úmrtia advokáta Krivočenka našli na oficiálnej stránke MZ SR 36 ďalších voľných pľúcnych ventilácií na území Slovenska. Keby chceli, mohli advokáta Krivočenka zachrániť. Otázka je, či chceli.

A to nie je všetko. Manželku Ľubomíra Krivočenka informovali o smrti jej manžela až po 24 hodinách. Nemala žiadne informácie o jeho zdravotnom stave, lebo vraj od manžela nemala notárom overené splnomocnenie. Ale my vieme, že advokát Krivočenko vo väzbe 4x žiadal o stretnutie s notárom, čo mu bolo vždy zamietnuté. Čistý fašizmus.

Za zbytočnú smrť advokáta bude musieť byť príslušný vyšetrovateľ Horváth a dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, odkiaľ inak, samozrejme, Hruška, postavení pred súd. A Kolíkovej rodine treba zobrať milión eur z tých, ktoré zarobila na štáte a na okrádaní ľudí v Moste pri Bratislave a dať ich rodine nebohého advokáta. Keby mal predseda vlády Heger štipku odvahy, tak Kolíkovú po oznámení verejnej ochrankyne práv okamžite odvolá z funkcie. Naozaj neviem, koľko ľudí musí zomrieť vo väzbe, aby táto odporná pani opustila ministerské kreslo.

Ako a prečo vo väzbe zomrel generál Lučanský, stále nevieme. U advokáta Krivočenka je už všetko úplne jasné. Na základe vyfabrikovaných dôkazov bol obvinený a držaný rok vo väzbe, tam sa nakazil Covidom, lebo sa nemal ako chrániť a tam ho nechali zomrieť bez poskytnutia základnej zdravotnej starostlivosti, ktorá bola bez akýchkoľvek problémov prístupná v civilných nemocniciach. Ešte raz, čistý fašizmus a mne sa mnohí čudujú, že som pri téme likvidácie opozície a jej predstaviteľov častokrát emotívny. Ale pri zbytočnej smrti končí akákoľvek zábava.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články