19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Zariadenia BBSK majú stále voľné miesta pre deti na tvorivé prázdninové dielne

Kultúrne inštitúcie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) ponúkajú ešte stále deťom možnosti zmysluplne využiť prázdninové dni. Ponuka je najmä v zariadeniach, v ktorých môžu interaktívne spoznávať históriu alebo aj zdokonaliť svoje znalosti v literárnych, hudobných, divadelných, tanečných či výtvarných workshopoch.

Ako informuje BBSK, posledné voľné miesta má na turnus 24. júla – 28. júla Stredoslovenské osvetové stredisko. Na deti, ktoré rady tvoria, vyrábajú, lepia, pletú, tancujú a spievajú tam čaká týždeň plný tvorivých aktivít a workshopov.

Pre deti z Lučenca a okolia je v termíne od 14. augusta do 18. augusta pripravený program v Novohradskom múzeu a galérii pod názvom Zakliate v príbehoch, ktorý sa celý bude niesť v znamení tajuplných bytostí z miestnych rozprávok a príbehov. Na záver týždňa dokonca na deti čaká aj noc priamo v priestoroch múzea.

Knižnica Jána Kollára v Kremnici má stále voľných niekoľko miest na turnus 24. júla – 28. júla, keď je pripravená denná aktivita s názvom Spisovateľ v komikse. V termíne 7. augusta – 11. augusta si budú deti v knižnici prehlbovať svoj vzťah k písanému slovu aj hudbe a nazrú do tajov premeny básne v pieseň.

Počas prázdninového týždňa 24. júla – 28. júla deti v Podpolianskom osvetovom stredisku vo Zvolene spoznajú a vyskúšajú si rôzne výtvarné techniky, ktoré im predstavia skúsení lektori.
Na prelome júla a augusta, 31. júla – 4. augusta, pripravila Hvezdáreň Rimavská Sobota týždeň plný zábavných aktivít na tému Po stopách Slnečnej sústavy.

Deti sa môžu prihlasovať aj na letné „školičky“, ktoré v Žiari nad Hronom organizuje Pohronské osvetové stredisko. V termíne 24. júla – 28. júla to bude školička so zameraním na tanec, 14. augusta – 18. augusta výtvarná školička a v rovnakom termíne dostanú šancu prejsť sa Rozprávkovou cestou necestou aj deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Letné výchovno-vzdelávacie aktivity s cieľom podnietiť v deťoch a mládeži záujem o prírodné vedy, pripravila tiež Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Denné aktivity tu budú prebiehať v termíne 7. augusta – 11. augusta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x