21.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

Polícia podala návrh na obžalobu na mladíka, ktorý ubil dvojročné dieťa na smrť

Vyšetrovateľ kriminálnej polície podal návrh na obžalobu na mladíka, ktorý na prelome februára a marca v záhradkárskej lokalite na Jarmočnej ulici v Košiciach mimoriadne brutálne napadol dvojročné dieťa. Zraneniam napokon podľahlo. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

„Vtedy 18-ročný mladík mal podľa výsledkov vyšetrovania v jednej z chát fyzicky napadnúť maloletú osobu, a to tak, že dieťa mal hodiť o zem, a potom mu ešte po hlave stúpať nohou, čím dieťaťu spôsobil zranenia, ktorým počas hospitalizácie v jednej z košických nemocníc podľahlo,“ spresnila.

Mladíka ešte v marci obvinili zo zločinu zabitia. Keďže úmyselne spôsobil ťažkú ujmu na zdraví, k tomu na chránenej osobe, vec prevzala kriminálna polícia KR PZ v Košiciach. V prípade dokázania viny hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x