14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

ZAPOJTE sa: Slovenská katolícka charita spúšťa kampaň s vianočným posolstvom

Slovenská katolícka charita (SKCH) spúšťa kampaň s vianočným posolstvom. Venovať pomoc ľuďom v núdzi a zažiť ducha Vianoc môže verejnosť od 15. novembra do 31. decembra v Zbierke na charitu. TASR o tom informovala Monika Molnárová zo SKCH.

ZAPOJTE sa: Slovenská katolícka charita spúšťa kampaň s vianočným posolstvom


      Vo videách SKCH vystúpi napríklad muž, ktorý žil na ulici, či žena, ktorá sa z lásky k deťom zbavila závislosti. Rozprávajú svoje príbehy a v nich zaznievajú príbehy ďalších. Charita tak poukazuje na to, že všetci sme raz pomoc potrebovali, no nie všetci sme ju aj dostali. „V Charite sa snažíme, aby tých, na ktorých sa zabúda, bolo čo najmenej. Charita sú však predovšetkým ľudia a každý z nás má v rukách rozhodnutie, koľkým dokážeme pomôcť,“ povedal generálny sekretár SKCH Erich Hulman.
      Prísť o prácu a domov, mať nefunkčný vzťah, v ktorom je partner agresorom, vychovávať dieťa s chorobou, to sú okolnosti, ktoré sa môžu prihodiť hocikomu z nás a nie všetci máme na to, aby sme ich zvládli. Sú medzi nami takí, ktorým v krízových situáciách chýba finančná či rodinná podpora. A práve tí sa môžu opierať o pomoc SKCH. V súčasnosti ich je vyše 21.000, ktorým charita pomáha, a mnohým z nich poskytuje aj druhý domov v 345 zariadeniach po celom Slovensku.
      Zbierku na charitu organizuje SKCH v spolupráci s desiatimi diecéznymi a arcidiecéznymi charitami, ktoré spoločne prevádzkujú 345 zariadení a služieb pre ľudí v núdzi po celom Slovensku.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články