22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Premiér poukázal na výrazný nárast zaočkovaných oproti predchádzajúcim dňom

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) poukázal na výrazný nárast očkovaných prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v porovnaní s predchádzajúcimi dňami. Na sociálnej sieti uviedol, že v piatok (12.11.) sa dalo prvou dávkou vakcíny zaočkovať 5139 ľudí.
      Poďakoval všetkým zodpovedným, ktorí sa dali zaočkovať a ako tvrdí, „myslia na ochranu nielen svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných.“

Premiér na druhej strane poukázal na to, že v nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 2626 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. „Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,36 percenta,“ povedal. Ako doplnil, čísla jasne ukazujú, že najúčinnejším prostriedkom pre boj s týmto ochorením je očkovanie. „Zaočkovanie znižuje riziko ťažkého priebehu, hospitalizácie a znižuje aj celkové šírenie nákazy v populácii,“ dodal Heger.
      Prvú dávku vakcíny dostalo v piatok 5139 ľudí, spolu ju má na Slovensku 2.542.370 osôb, vyplýva z údajov Ministerstva zdravotníctva SR. Druhú dávku očkovacej látky dostalo v piatok 2383 osôb, zaočkovaných oboma dávkami vakcíny je na Slovensku 2.325.309 ľudí.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články