15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Zajtra sa bude v Nitre konať zastupiteľstvo. Bude sa opakovať to minulé?

Mestské zastupiteľstvo minulý týždeň vo štvrtok opäť zasadalo do večera, poslanci sa však postupne vytrácali. Pred pol ôsmou, počas bodu diskusia, sa prezentovali len pätnásti (z celkového počtu 31), čo nestačí.

O tejto situácii na zastupiteľstve písala Miriam Hojčušová na stránke mynitra.sme.sk.


Na poslednom zastupiteľstve musel primátor Marek Hattas na 30 minút prerušiť rokovanie. Čakalo sa totiž, či bude prítomná nadpolovičná väčšina.

Nebola. Neprezentoval sa už nikto. Viacerí vraj už doma sledovali hokejový zápas.
Zastupiteľstvo bude pokračovať v utorok ráno (31.5.). Po ňom bude nasledovať dokončenie mimoriadneho zastupiteľstva z predchádzajúceho týždňa, ktoré vtedy tiež muselo byť prerušené.Na nedisciplinovanosť niektorých svojich kolegov upozorňujú poslanci už dlhodobo. Medzi inými aj Marta Rácová, ktorá pripomenula, že v sále sa nachádzajú do večera aj pracovníci mestského úradu. Ak nie je ich účasť nevyhnutná, mali by podľa Rácovej pustiť domov najmä ženy, ktoré majú deti.

Na poloprázdnu sálu upozornil aj Miloš Dovičovič: „Keď bude zverejnená dochádzka, bude na nej svietiť 26 prítomných. Piati sú na prezenčnej listine ospravedlnení, ostatní sú buď podpísaní alebo online…“

Zajtra sa bude v Nitre konať zastupiteľstvo. Bude sa opakovať to minulé?

František Hollý poslancov vyzval, aby sa nad sebou zamysleli. Pripomenul, že dostali mandát od občanov a majú na rokovaní vytrvať od začiatku do úplného záveru.

Na radnici sa vtedy vyjadrili, že v tomto volebnom období neevidujú ani jednu neospravedlnenú neúčasť. Žiadny poslanec tak neprišiel o 25 percent svojej odmeny.

Viacerí kritizujú, že je možné pripájať sa na rokovanie online aj po pandémii. Práve to podľa nich nedisciplinovaným poslancom ešte viac umožňuje, aby sa správali tak, ako sa správajú.

Niektorí poslanci pravidelne na rokovania nechodia a pripájajú sa len online. Primátor Marek Hattas reagoval, že vychádza v ústrety koaličným aj opozičným poslancom a rokovací poriadok mu to dovoľuje.Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/22922097/kym-niektori-poslanci-doma-pozerali-hokej-uradnici-cakali-v-rokovacej-sale.html

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články