24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Záchranárom v Bratislave pomáhajú aj lampy verejného osvetlenia

Záchranárom v Bratislave pri práci pomáhajú aj lampy verejného osvetlenia. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová, každá z nich je označená číslom, vďaka čomu možno vyhľadať aj osoby, ktoré nevedia, kde sa nachádzajú.
      V prípade, že sa osoba ocitne v situácii, keď nevie presne lokalizovať ulicu, na ktorej sa nachádza, stačí operátorovi tiesňovej linky 155 nadiktovať číslo na najbližšej lampe. „Podľa jej GPS súradníc, ktoré máme v systéme, vieme presne lokalizovať miesto a okamžite vyslať pomoc,“ vysvetlila hovorkyňa.
      Presná lokalizácia je dôležitá preto, aby operátor vedel k pacientovi vyslať ambulanciu záchrannej zdravotnej služby a aby sa k nemu dostala pomoc včas. Okrem konkrétneho mesta, či obce, potrebuje preto poznať aj ulicu a popisné číslo.
      Číslo na lampách verejného osvetlenia nie je jedinou pomôckou, podľa ktorej sa orientujú operátori tiesňovej linky 155. „V Bratislave však predstavuje účinnú pomoc, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť zdravie až život desiatkam pacientov,“ spresnila Krčová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články