20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Za brutálnu vraždu 81-ročnej ženy kvôli peniazom dostal Ľuboš Š. dvadsať rokov (rozsudok)

Krajský súd v Nitre pojednával v odvolacom konaní vo veci vraždy, ktorej sa mal dopustil tridsaťročný muž z Hronských Kľačian Ľuboš Š. Ten brutálne zavraždil 81- ročnú ženu, ktorú obral o peniaze, za ktoré mal zaplatiť pobyt pre svojho priateľa.

Podľa prvostupňového rozsudku v presne v nezistenom čase dňa 20.8.2021, v čase medzi 14.15 – 15.00 sa dostal do rodinného domu, kde v priestore vstupnej časti domu úmyselne opakovanie veľkou intenzitou štyrikrát bodol 81-ročnú ženu do oblasti krku vzadu vpravo a na bočnej pravej strane krku, a to kuchynským nožom, čím je spôsobil 4 hlboké bodné poranenie krku, v dôsledku čoho utrpela úrazovo-krvácavý šok. Potom sa jej zmocnil kľúča od dverí izby, ktorý mala zavesený na krku, otvoril si ním izbu na poschodí, z ktorej odcudzil finančnú hotovosť uloženú vo viacerých peňaženkách. Kuchynský nôž, ktorou ženu usmrtil, vložil do igelitovej tašky a ukryl ho v hospodárskej časti rodinného domu, v ktorom prechodne býval.

Za brutálnu vraždu 81-ročnej ženy kvôli peniazom dostal Ľuboš Š. dvadsať rokov (rozsudok)
Obžalovaný Ľuboš Š. si dnes vypočul právoplatný rozsudok

81-ročnú ženu prekvapil v jej rodinnom dome, pretože tušil, že by stará pani mohla mať doma finančnú hotovosť. S nožom ju bodol niekoľkokrát do krku, ukradol jej kľúče od zamknutej izby, kde našiel spomínané peniaze. Telo nebohej ženy našiel jej syn.

Za brutálnu vraždu 81-ročnej ženy kvôli peniazom dostal Ľuboš Š. dvadsať rokov (rozsudok)
Krajský súd v Nitre dnes rozhodol o odvolací prokurátora aj obžalovaného

S peniazmi sa vrah rozhodol stráviť víkend so svojim priateľom. Bol nezamestnaný a priateľ sa mu vyhrážal, že s ním vzťah ukončí, pretože kvôli finančným problémom v poslednom období rušil dohodnuté víkendové pobyty, ktoré spolu trávili.

Za brutálnu vraždu 81-ročnej ženy kvôli peniazom dostal Ľuboš Š. dvadsať rokov (rozsudok)
Obžalovaný dostal za vraždu 20 rokov nepodmienečne

Okresný súd v Nitre odsúdil Ľuboša Š. na 22 rokov nepodmienečne (pozri rozsudok). Voči tomuto rozsudku sa odvolal aj obžalovaný aj prokurátor. Obžalovaný bol rozsudkom Okresného súdu Nitra sp. zn. 6Tk/1/2022 odsúdený za obzvlášť závažný zločin vraždy podľa § 145 odsek 1, odsek 2 písmeno c), písmeno e) Trestného zákona v jednočinnom súbehu so zločinom porušovania domovej slobody podľa § 194 odsek 1, odsek 2 písmeno a), odsek 3 písmeno a) Trestného zákona s poukazom na § 138 písmeno a) a § 139 písmeno e) Trestného zákona. Za to mu súd uložil úhrnný nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 22 rokov a ochranný dohľad v trvaní 3 rokov. Obžalovaný proti označenému rozsudku podal odvolanie proti výroku o vine a výroku o treste.

„Prokurátor podal odvolanie proti rozsudku v neprospech obžalovaného pre porušenie ustanovení Trestného poriadku v konaní, ktoré predchádzalo vyneseniu rozsudku,“ uviedol pre nitranoviny.sk hovorca KP v Nitre Jaroslav Maček.

Za brutálnu vraždu 81-ročnej ženy kvôli peniazom dostal Ľuboš Š. dvadsať rokov (rozsudok)
Krajský súd odvolanie prokurátora KP Nitra zamietol. Ten upozornil na procesné chyby prvostupňového súdu, ktorý nebral do úvahy v rozsudku trestný čin porušovania domovej slobody pri ukladaní trestu.

Sudkyňa Krajského súdu v Nitre dnes napadnutý rozsudok I. stupňa v celom rozsahu zrušila a vyhlásila zároveň aj nový rozsudok, ktorým Ľuboša Š. uznala vinným zo spáchania z obzvlášť závažného zločinu vraždy a uložila mu nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 20 rokov s ochranným dohľadom tri roky. Pôvodný trest tak znížila v prospech obžalovaného o dva roky.

YouTube video

Rozsudok prvostupňového súdu:

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x