23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

VÝZVA pre záhradkárov: V Trnave i Hlohovci ponúkajú záhony na pestovanie

Obyvatelia Trnavy i Hlohovca majú aktuálne možnosť uchádzať sa o záhon v nových komunitných záhradách, ktoré vznikli počas revitalizácie vnútroblokov na sídliskách.

VÝZVA pre záhradkárov: V Trnave i Hlohovci ponúkajú záhony na pestovanie

V krajskom meste ide o priestor na Ulici V. Clementisa a v Hlohovci na Podzámskej ulici. Výzvu pre amatérskych záhradkárov zverejnili obe mestá na svojich webových stránkach. V novej komunitnej záhrade v Trnave ponúkajú 12 vyšších a osem nižších záhonov na pestovanie, k dispozícii sú prípojka na úžitkovú vodu i dve pitné fontánky, pestovatelia dostanú aj vlastný kompostér na rastlinný odpad. Záhrada je oplotená.

Záujemcovia sa mohli prihlasovať do konca marca cez online dotazník, v utorok 4. apríla sa chystá stretnutie, kde si potenciálni užívatelia a návštevníci záhrady participatívnym spôsobom stanovia pravidlá využívania spoločného priestoru. Okrem možnosti vypestovať si vlastnú zeleninu, ovocie, bylinky či kvety poskytne komunitná záhrada aj priestor na rôzne aktivity. Bude sa tam dať posedieť, spraviť si piknik alebo si spraviť pohodlie v zátiší pod stromami. Aj v Hlohovci záleží samospráve na vytváraní silných komunít. Obyvatelia vnútrobloku môžu vyplniť do 10. apríla online dotazník, ktorý poslúži na zistenie záujmu o pestovanie vo vyvýšených záhonoch i postoja obyvateľov k osadeniu komunitnej záhrady do vnútrobloku.

Víno Vráble 2023 s hojnou účasťou, skvelé vína môžu ochutnať návštevníci 10. júna vo vrábeľských viniciach

V dotazníku sa mesto pýta na dôvody, pre ktoré sa chcú Hlohovčania spolupodieľať na tvorbe tohto projektu. Víziou je vytvorenie miesta pre aktívny susedský život, záhradkárstvo tak môže poslúžiť ako spôsob prepájania susedov a vytvorenia otvoreného a bezpečného priestoru. Radnica ponúka aj pomoc odborníkov z odboru životného prostredia a dokáže poskytnúť aj materiálnu pomoc – zeminu.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x