18.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Výťažok z predaja kalendára poputuje na pomoc deťom s ochorením srdca

Na pomoc deťom s ochorením srdca pôjde 55.000 eur. Podarilo sa ich vyzbierať vďaka charitatívnemu večeru Nadácie Detského kardiocentra (NDK). Už po deviaty raz na ňom pokrstili kalendár s dielami od renomovaných umelcov a 12 deťmi, ktoré si zapózovali v exteriérových lokáciach. TASR o tom informovala PR manažérka NDK Jana Kadlečíková.
      „Aj v náročnej dobe je možné konať dobro. Dokázali to aj hostia podujatia, ktorí podporili deti s ochorením srdca kúpou krásnych kalendárov a zároveň vydražením umeleckých diel odfotených v kalendári,“ povedala riaditeľka Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková s tým, že finančnú pomoc použijú na zakúpenie ultrazvukového prístroja pre Detské kardiocentrum.
      Hosťom podujatia bola aj patrónka nadácie Iveta Radičová, ktorá pokrstila kalendár spolu s deťmi, ďalej s tvorkyňou kalendára a fotografkou Janou Keketi a primárkou oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Ľubicou Kováčikovou.

Zdroj: TASR

Foto: nadaciadkc.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články