24.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

N. Zámky: Centrálny mestský okruh bude v nedeľu patriť cyklistom a korčuliarom

Vodiči, ktorí budú v nedeľu 12. septembra prechádzať centrom Nových Zámkov, sa musia pripraviť na zmenu organizácie dopravy. Ako informoval magistrát, centrálny mestský okruh bude v tento deň od 13.00 do 17.00 h uzavretý pre motorové vozidlá. Komunikácie budú v tomto čase vyhradené pre cyklistov, korčuliarov, kolobežkárov a deti na odrážadlách.
      „Mesto tak chce podporiť hlavnú myšlienku Európskeho týždňa mobility, teda bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou,“ oznámil mestský úrad.
      Na vyhradených stanovištiach budú pod dohľadom mestskej polície a magistrátu prebiehať rôzne súťaže a jazdy zručnosti. „Na parkovisku pri plavárni sa bude konať 3. ročník Dňa kultúry a environmentality s expozíciou elektromobilov, elektromotoriek, ale aj elektrokolobežiek a elektrobicyklov. Pripravený je tiež bohatý kultúrny a detský program,“ doplnila radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, exisport.com

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články