21.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Výstava v Ponitrianskom múzeu v Nitre predstaví život sysľa pasienkového

Spôsob života vzácneho sysľa pasienkového predstaví nová expozícia, ktorú v Ponitrianskom múzeu v Nitre sprístupnia 14. júla. Ako informovali organizátori, nová výstava s názvom Syseľ tam potrvá do 4. októbra.

Veľkoplošné poľnohospodárske obhospodarovanie krajiny spôsobilo, že sa syseľ ocitol v kategórii ohrozených druhov. Patrí medzi chránené druhy európskeho významu, na ochranu ktorých sa vyhlasujú chránené územia. „Vďaka interaktívnej výstave môžu naši návštevníci spoznať tieto malé spoločenské tvory a aj vlastným pričinením prispieť k tomu, aby sa im darilo a ostali súčasťou našej prírody,“ uviedlo múzeum.

Nová výstava prostredníctvom názornej infografiky i 3D kompozície syslieho tunela predstaví oblasti výskytu tohto živočícha, spôsob jeho obživy a rozmnožovania, aktivity a správanie. „Záujemcovia sa dozvedia aj informácie o jeho príprave na zimu a hibernáciu, o jeho vzťahu k človeku a o opatreniach na ochranu sysľov,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x