23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Nitra: SPU získala financie na pokračovanie aktivít v aliancii INVEST

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre získala finančné zdroje na pokračovanie aktivít vo svojej aliancii INVEST. Iniciatíva Európskej univerzity poskytuje podporu alianciám inštitúcií vysokoškolského vzdelávania, ktorých cieľom je spájanie novej generácie Európanov, informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.

Študenti môžu študovať a pracovať v rôznych európskych krajinách, v rôznych jazykoch a v rôznych sektoroch a akademických disciplínach. Vďaka týmto alianciám môžu získať titul kombináciou štúdia vo viacerých európskych krajinách, čo prispieva k medzinárodnej konkurencieschopnosti vysokoškolských inštitúcií v Európe. Iniciatíva Európskej univerzity je tiež jedným z pilierov budovania Európskeho vzdelávacieho priestoru.

Vyhodnotenie výzvy, ktoré oznámila Európska komisia, prinieslo sedem nových aliancií Európskych univerzít a väčší počet už existujúcich aliancií, ktoré týmto spôsobom získali dodatočné financovanie. Do celkového počtu 50 aliancií je aktuálne zapojených viac ako 430 inštitúcií vysokoškolského vzdelávania v 35 krajinách. Patria sem všetky členské štáty EÚ, Island, Nórsko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Srbsko a Turecko.

Na jeseň tohto roka Európska komisia zverejní ďalšiu výzvu za účelom dosiahnuť cieľ Európskej stratégie pre univerzity, ktorým je do polovice roka 2024 rozšíriť počet aliancií európskych univerzít na minimálne 60 s viac ako 500 univerzitami.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x