15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Výlet na EXPO: Letenku do Dubaja sme Sulíkovej dcére zaplatili my všetci

Výlet na EXPO sa končí škandálom. Po tom, čo niekto „zavesil“ na uloz.to naskenované doklady slovenskej delegácie, ktorá cestovala do Dubaja, zistilo sa, že medzi cestujúcimi bola aj dcéra ministra hospodárstva Richarda Sulíka Alexandra.

Výlet na EXPO: Letenku do Dubaja sme Sulíkovej dcére zaplatili my všetci
foto: FB Richard Sulík

Ako informovala TASR, účasť dcéry ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na svetovej výstave Expo v Dubaji bola hradená z jej vlastných prostriedkov. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MF) SR. Alexandra Sulíková je právnička zaoberajúca sa energetickým právom a preto podľa MH SR využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni Expo venovanom energetike.

„Poviem otvorene, že ma jej záujem potešil, pretože svoje deti vídam minimálne, preto som s jej účasťou súhlasil, aby sme mohli aspoň takto skĺbiť prácu s časom stráveným spolu,“ povedal minister. Sulíkovci zároveň neboli ubytovaní v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale prenajali si súkromné ubytovanie, ktoré si hradia sami. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ dodal.

Podľa zmluvy, zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, sa Sulíkova dcéra stala partnerom Ministerstva hospodárstva SR v oblasti energetického práva.

https://www.nitranoviny.sk/sulikova-dcera-s-otcom-mali-sukromne-ubytovanie-platili-si-ho-sami/

Podľa predmetu zmluvy mala pre objednávateľa, teda ministerstvo, vykonať odborné poradenstvo pri prezentácii SR na EXPO Dubaj 2021.

Podľa tejto zmluvy sa ministerstvo zaviazalo k tomu, že poskytne Sulíkovej dcére, odbornej partnerke, cestovné náhrady a výdavky za leteckú prepravu lietadlom Leteckého útvaru MV SR z Bratislavy do Dubaja a späť.

Výlet na EXPO: Letenku do Dubaja sme Sulíkovej dcére zaplatili my všetci
Zmluva

Zmluva bola uzatvorená na dobru určitú, do 5.11. 2021.

Zmluvu za Ministerstvo hospodárstva podpísal generálny tajomník služobného úradu Roman Achimský.

Cestu Sulíka s dcérou kritizoval Robert Fico, mladí zo SaS zverejnil na sociálnej sieti informáciu, že si cestu i ubytovanie hradila sama. 

Výlet na EXPO: Letenku do Dubaja sme Sulíkovej dcére zaplatili my všetci

Nie je to však pravda: V zmluve je jasne uvedené, že letenku do Dubaja jej platilo ministerstvo, teda sme sa na ňu zložili my všetci, daňoví poplatníci.

Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články