18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Sulíkova dcéra: S otcom mali súkromné ubytovanie, platili si ho sami

Účasť dcéry ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na svetovej výstave Expo v Dubaji bola hradená z jej vlastných prostriedkov. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MF) SR. Alexandra Sulíková je právnička zaoberajúca sa energetickým právom a preto podľa MH SR využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni Expo venovanom energetike.

https://www.nitranoviny.sk/slovenski-amateri-osobne-udaje-navstevnikov-expo-niekto-zavesil-na-uloz-to-trapas/


      „Poviem otvorene, že ma jej záujem potešil, pretože svoje deti vídam minimálne, preto som s jej účasťou súhlasil, aby sme mohli aspoň takto skĺbiť prácu s časom stráveným spolu,“ povedal minister. Sulíkovci zároveň neboli ubytovaní v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale prenajali si súkromné ubytovanie, ktoré si hradia sami. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ dodal.
      V stredu večer (3. 11.) unikli na internet naskenované kópie cestovných pasov členov slovenskej delegácie, ktorá je momentálne v Dubaji na svetovej výstave Expo. Ako informovali viaceré médiá, sú medzi nimi súkromní podnikatelia, zamestnanci ďalších štátnych inštitúcií či novinári, ktorí cestu spravodajsky monitorujú. Súbor s informáciami bol nahratý na portál uloz.to, následne bol však vymazaný.
      „Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu boli tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konanie, obrátime sa na príslušné úrady,“ reagovala hovorkyňa MH SR Katarína Matejková. Účasť Sulíkovej dcéry kritizovala opozičná strana Smer-SD či mimoparlamentná strana SNS.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články