19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Výberová chronológia tragických výbuchov a požiarov v bytoch a domoch v SR

Po výbuchu plynu v jednej z bytoviek v obci Biely Kostol v okrese Trnava v sobotu (13.5.) večer prišlo o strechu nad hlavou šesť rodín. Dočasné útočisko našli u príbuzných a známych, do svojich bytov sa naďalej vrátiť nemôžu. K výbuchu plynu došlo v jednom z bytov v dvojposchodovej bytovke na Potočnej ulici krátko po 20.00 h. O život prišiel majiteľ bytu, v ktorom výbuch nastal. Ďalšie dve osoby skončili v trnavskej nemocnici.

TASR prináša výberovú chronológiu tragických prípadov výbuchov a požiarov v bytových a rodinných domoch na území SR od roku 2018: 8. apríla 2018 – Výbuch a požiar zasiahol bytový dom v košickej mestskej časti Západ. Pri udalosti jeden človek zomrel, z bytovky evakuovali všetkých obyvateľov, z ktorých štyria mali zdravotné problémy z intoxikácie splodinami horenia.

30. novembra 2018 – Pri požiari domu v osade v obci Richnava v Gelnickom okrese prišli o život piati ľudia, z toho štyri maloleté deti.

20. augusta 2019 – Pri požiari bytu na Jurkovičovej ulici v bratislavskej Rači zomreli dve osoby.

6. decembra 2019 – Výbuch plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove si vyžiadal sedem mŕtvych a viacero zranených. Plyn vybuchol v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Bytový dom bol následne zbúraný.

10. decembra 2020 – Život 56-ročného muža si vyžiadal požiar, ktorý zachvátil rodinný dom na Novej ulici v košickej mestskej časti Krásna.

29. decembra 2020 – Jednu obeť si vyžiadal požiar rodinného domu v Abramovej (okres Turčianske Teplice).

18. januára 2021 – Pri požiari rodinného domu v Nitre na Pražskej ulici prišiel o život jeden človek. Ďalšia osoba sa nadýchala splodín horenia

13. marca 2021 – Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v obci Komjatice v Novozámockom okrese, pri zásahu našli uhorené telo.

20. marca 2021 – Hasiči zo Šurian a z Nových Zámkov zasahovali pri požiari rodinného domu v obci Komjatice. Na mieste zásahu našli osobu bez známok života, ďalších 12 ľudí bolo evakuovaných.

11. mája 2021 – Požiar rodinného domu v obci Sklené (okres Turčianske Teplice) si vyžiadal jednu obeť.

29. mája 2021 – Hasiči zasahovali pri požiari v byte na Vígľaškej ulici v Bratislave, zomrela jedna osoba.

24. júna 2021 – Po požiari rodinného domu v obci Veľká Lesná v okrese Stará Ľubovňa sa našlo telo nebohého muža.

11. augusta 2021 – Muža bez známok života našli hasiči pri požiari domu v Hornom Milochove, časti Považskej Bystrice.

29. augusta 2021 – Pri požiari rodinného domu v obci Bobot v Trenčianskom okrese prišiel o život 75-ročný majiteľ nehnuteľnost

10. októbra 2021 – V bratislavskom Ružinove došlo k výbuchu a následnému požiaru v byte na Ružovej doline 9. Hasiči na mieste našli pozostatky jednej osoby.

14. októbra 2021 – Pri požiari v Šalkovej, v časti mesta Banská Bystrica, ku ktorému došlo v suteréne rodinného domu, zahynula jedna osoba.

9. decembra 2021 – Jeden ľudský život si vyžiadal požiar v pivničných priestoroch rodinného domu v obci Dolné Kočkovce v okrese Púchov.

1. januára 2022 – Požiar bratislavského bytu na Palkovičovej ulici si vyžiadal dva ľudské životy.

23. januára 2022 – Život jednej osoby si vyžiadal požiar, ku ktorému došlo v byte v panelovom dome v Trenčíne

30. januára 2022 – Pri požiari bytu na Borovej ulici v Žiline zahynula jedna osoba

31. januára 2022 – K požiaru neobývaného rodinného domu došlo na ulici Kpt. Nálepku v Košiciach. V objekte bolo nájdené telo človeka neznámej totožnosti

7. marca 2022 – Život jedného človeka si vyžiadal požiar na prvom poschodí bytového domu v Trnave na Coburgovej ulici.

26. marca 2022 – Pri požiari rodinného domu v Kotmanovej v Lučeneckom okrese zomreli dvaja ľudia.

16. júna 2022 – Požiar v bytovom dome na Okružnej ulici v Handlovej si vyžiadal štyri obete na životoch a päť zranených ľudí.

23. júla 2022 – Požiar rodinného domu v Ižipovciach na Liptove si vyžiadal jeden ľudský život.

26. júla 2022 – Požiar rodinného domu na Hviezdoslavovej ulici v Námestove neprežil jeden človek. Oheň zasiahol prízemie dvojpodlažného rodinného domu.

24. novembra 2022 – Dve obete a dvoch zranených si vyžiadal požiar, ku ktorému došlo pred polnocou v bytovom dome na Prostějovskej ulici v Prešove. V meste bola vyhlásená mimoriadna situácia, zasadal krízový štáb. Z bytovky bolo evakuovaných približne 200 osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v jednotlivých bytoch.

(tasr)

       

Priorita

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x