20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

VTELENIE ZLA: Horor, ktorého záver vás šokuje (video)

Slovenské kiná práve teraz premietajú hororový triler Vtelenie zla (Malignant). Nakrútil ho uznávaný hororový režisér James Wan (Saw, Insidious, V zajatí démonov), ktorý už viackrát dokázal, že vie publikum poriadne vystrašiť. Podobne sa mu to darí aj v jeho najnovšom režisérskom počine, tentoraz však pridáva nečakanú pointu, ktorá divákom a diváčkam vyráža dych.

VTELENIE ZLA: Horor, ktorého záver vás šokuje (video)

Snímka sleduje mladú ženu Madison, po vražde manžela paralyzovanú šokujúcimi víziami ďalších násilných úmrtí. Hrdinka si rýchlo uvedomí, že sny sú v skutočnosti realitou a ona je mysľou prepojená s vrahom, ktorý sa zbavuje svojich nepriateľov. Čo majú spoločné? A podarí sa Madison pomôcť polícii v dolapení páchateľa skôr, než ublíži jej samej či niekomu z jej blízkych? Kto je tajomný a podľa všetkého vraždiaci Gabriel?

VTELENIE ZLA: Horor, ktorého záver vás šokuje (video)

Príbeh, ktorý sa na prvý pohľad môže javiť ako duchárska historka, však svojím vývojom rozhodne prekvapí. Podobne tak prekvapila režiséra producentka a spoluscenáristka Ingrid Bisu, keď s originálnym nápadom prišla. „Keď mi o tom povedala, okamžite som sa na materiál pozrel ako hororový filmár a pomyslel som si – oh, z toho by mohol byť naozaj dobrý, šialený, skazený film,“ spomína James Wan, ktorý hľadal inšpiráciu pre spracovanie v temných snímkach, nakrútených v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Práve na nich vyrastal a aj vďaka nim sa stal filmovým tvorcom.

VTELENIE ZLA: Horor, ktorého záver vás šokuje (video)

Wan však dodáva, že túto „skazenú“ stránku svojej osobnosti využíva práve iba pri filmovaní: „Ľudia sú často prekvapení, keď ma stretnú a vidia, že som vlastne veselá osoba. Práve preto, že dokážem vyhnať svojich vnútorných démonov v mojich strašidelných filmoch, nemusím byť strašidelný a temný v skutočnom živote!“

Hororový triler Vtelenie zla, v ktorom žiaria herečky Annabelle Wallis (Annabelle, Múmia, Gangy z Birminghamu), McKeena Grace (Annabelle 3: Návrat domov, Captain Marvel, Príbeh služobníčky), Maddie Hasson (Impulse, Mr. Mercedes) či herec Jake Abel (Iný život, Hrozba z temnoty), priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

YouTube video

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články