30.1 C
Nitra
nedeľa, 30 júna, 2024

Neprehliadnite: V Divadle P.O. Hviezdoslava sa predstaví Slovenské marionetové divadlo

Storočné bábkové divadlo v DPOH

V Divadle P. O. Hviezdoslava privítame výnimočné Slovenské marionetové divadlo, ktoré v rámci nového cyklu – DPOH deťom, predstaví bábkové predstavenia, vďaka ktorým návštevníci spoznajú svet starožitných bábok.

Jedinečnosť a unikátnosť projektu potvrdzuje aj fakt, že v roku 2016 bolo slovenské a české bábkarstvo zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Johanes Faust

12. 9. o 14.00 v Foyer DPOH

Autor: Vilo Santanelli podľa textov kočovných bábkarov  

Réžia: Gejza Dezorz  

Johanes Faust je nielen najznámejšou ale aj najobľúbenejšou hrou, ktorú po niekoľko storočí hrávali temer všetci putujúci európski bábkari od 17. do 19. storočia. Vtipne podaná hra o hraniciach ľudského poznania s jadrným humorom sluhu Gašparka vyniká atraktívnosťou bábkového prevedenia – kúzlami a strašidelnou zábavou čertov, ktorí Fausta odnesú do pekla.

Neprehliadnite: V Divadle P.O. Hviezdoslava sa predstaví Slovenské marionetové divadlo
Foto: archív Slovenského marionetového divadla

Don Juan alebo márnotratný syn

3. 10. o 14:00 v Foyer DPOH

Réžia: G. Dezorz

Táto klasická inscenácia rešpektuje tradíciu inscenovania starých bábkarských textov. Milovníci bábkového umenia si vychutnajú pôvodný jazyk tradičných textov starých hier a unikátny spôsob hrania s drevenými marionetami. Don Juan alebo márnotratný syn je niekoľkostoročná marionetová komédia o márnotratnom synovi a dievkárovi Donovi Juanovi, ktorý sa neštíti ani tých najodpornejších zločinov. Klasický príbeh tradičného marionetového divadla po dlhých rokoch na doskách, ktoré znamenajú svet.

Neprehliadnite: V Divadle P.O. Hviezdoslava sa predstaví Slovenské marionetové divadlo
Foto: Július Dubravay, Foto: archív Slovenského marionetového divadla

Predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií o programe na www.dpoh.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články