-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Vráti sa za mreže? Majiteľ modelingovej agentúry obžalovaný zo sexuálneho násilia je na SLOBODE

Mladé dievčatá snívajúce o modelingovej kariére, ktoré podpísali zmluvy s agentúrou Exynet, boli údajne nielen oklamané a obraté o peniaze. Podľa obžaloby OS Nitra ich mal jeden z prevádzkovateľov spomínanej firmy sexuálne zneužívať. Všetko sa odohrávalo neďaleko Nitry, v malebnej obci Mojmírovce.

Prokurátorka Okresnej prokuratúry Nitra podala dňa 12. 4. 2021 obžalobu na obžalovaných Petra R. a Martinu R. s tým, že obžalovanému sa kladie za vinu, že sa mal dopustiť zločinu sexuálneho zneužívania a obzvlášť závažného zločinu sexuálneho násilia, zločin znásilnenia, obzvlášť závažný zločin znásilnenia, sexuálneho násilia, zločin sexuálneho zneužívania, zločin vydierania, zločin vydierania, prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže na tých skutkových základoch, že: obvinení manželia vystupujúci v mene modelingových agentúr, pod zámienkami organizovania súťaží krásy, modelingovej kariéry, nácvikov potrebných k súťaži krásy a podpisovania zmlúv, na internete zverejňovali možnosti modelingovej kariéry cez tieto agentúry, na ktoré reagovali maloleté dievčatá, ale aj sami aktívne prostredníctvom sociálnych sietí vyhľadávali a aktívne oslovovali maloleté osoby.

Vráti sa za mreže? Majiteľ modelingovej agentúry obžalovaný zo sexuálneho násilia je na SLOBODE

Situácia sa však môže zmeniť!

Ako informoval portál 1pluska.sk, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podpísala podanie dovolania k prípadu Petra R., ktorého Krajský súd Nitra prepustil 7. februára 2022 z väzby na slobodu, pričom väzbu nahradil jeho písomným sľubom a dohľadom probačného a mediačného úradníka nad obvineným a prepustil ho z väzby na slobodu za súčasného uloženia povinností a obmedzení, vrátane nariadenej kontroly technickými prostriedkami.

Prečítajte si viac: Majiteľ modelingovej agentúry obžalovaný zo sexuálneho násilia je na SLOBODE. Kto je na strane obetí?!

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články