16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vrah 78-ročnej dôchodkyne z Lučenca je už za mrežami. Hrozí mu až doživotie!

Vražda je zrejme ten najhorší zločin aký môže človek páchať. Ešte horšie je, keď to urobí na dieťati, alebo dôchodcovi. A práve takého niečoho sa dopustil muž, ktorý už skončil v rukách polície.

Brutálna vražda sa stala na cintoríne v Lučenci vo štvrtok 22. júna, keď nehybné telo 78-ročnej dôchodkyne našli v ranných hodinách na odstavnej ploche pre pohrebné vozidlá, ktorá je súčasťou domu smútku na Mestskom cintoríne v Lučenci. Ako informovala v statuse polícia, muži zákona už zakrátko zistili, že žena pochádza z Lučenca. Z rovnakého mesta je aj jej vrah.

Vrah a obeť sa zrejme nepoznali

„Krátko po spáchaní skutku bol obvinený zadržaný priamo na mieste činu. Po vykonaní procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby,“ uviedla v statuse na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia. Vrahom má byť podľa portálu noviny.sk 42-ročný Dušan, ktorého zdržali policajti v podstate na mieste činu a po vykonaní procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný tak závažným spôsobom, hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Prípad je naďalej v štádiu vyšetrovania.

Útok bol taký brutálny, že dôchodkyňa zraneniam na mieste podľahla. S obeťou sa Dušan podľa portálu noviny.sk pravdepodobne vôbec nepoznal. Zatiaľ nie je známe ani to, prečo na ňu zaútočil. Mal ju osloviť, keď kráčala smerom na cintorín. Polícia nekonkretizovala ani spôsob, akým ju zavraždil. „Krajský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony viac informácií nie je možné poskytnúť,“ uviedla polícia. Podľa zdroja TV JOJ ale v rukách nedržal žiadnu zbraň. Údajne mal so sebou iba Bibliu. Sprevádzal ho veľký pes, ktorý ale podľa svedka vôbec neútočil.

Dodo Púchovský, noviny.sk, FB / BB polícia

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x