16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Na mol opitého kamionistu nezastavil ani prevrátený náves. Neuveríte, koľko „pán vodič“ nafúkal

Niektorí ľudia zvyknú hovoriť, že opitá hlava hotové nešťastie. A veruže majú pravdu, pretože na opitú hlavu niekoho druhého zvyknú doplatiť nevinní. Najmä ak sa jedná o opitého vodiča. Iné príslovie totiž hovorí, opilci majú šťastie.

A veruže šťastie v nešťastí mal aj vodič nákladného auta, ktorý si sadol za volant v poriadne opitom stave. Bol taký opitý, že kým iní s toľkým promile majú problém chodiť, on nemal problém si sadnúť za volant! Viac o tomto „hrdinovi“, ktorý našťastie nikomu neublížil, napísala v statuse banskobystrická krajská polícia. Udalosť zakončená nehodou sa stala v okrese Žiar nad Hronom na ceste medzi obcou Kremnické Bane a Kremnica.

Na mol opitého kamionistu nezastavil ani prevrátený náves. Neuveríte, koľko „pán vodič“ nafúkal
Z prevráteného návesu začal na mol opitému vodičovi vytekať formaldehyd. Zdroj: FB / Polícia BB kraj

Vyšetrovateľ už opilca za volantom obvinil

Nehoda, pri ktorej 44-ročný vodič kamióna zo Sniny najprv prešiel s jazdnou súpravou k pravému okraju vozovky, kde ťahačom narazil do svahu, pričom narazil s pripojeným návesom do dopravného značenia a betónového oporného múru, sa stala vo štvrtok 22. júna. „Následkom nárazu sa náves poškodil, prevrátil sa na bok a začal z neho na cestu vytekať prepravovaný tovar (formaldehyd). Vodič pokračoval aj s poškodeným ťahačom ďalej v jazde a zastavil na pravom okraji cesty približne po 230 metroch,“ upresnila polícia ako sa nehoda stala.

Pri dokumentovaní dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol 3,6 promile! Doprava v úseku bola prerušená na viac ako sedem hodín. „Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom už vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala na záver polícia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x