17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vráble: Vodovod do vinohradov je postavený, chýba však kolaudačné rozhodnutie

Výstavba vodovodu vo vrábeľských vinohradoch je ukončená. Realizovalo ju mesto Vráble v spolupráci s OZ Godinov dvor. Na vodnú stavbu zatiaľ nie je vydané kolaudačné rozhodnutie, preto stavba nie je právoplatne odovzdaná do užívania, informovala radnica.

Aktuálne pokračujú rokovania o možnosti odkúpenia vodovodu mestom Vráble na základe rozhodnutia zastupiteľstva zo septembra 2022. Podmienkou pristúpenia ku kolaudácii vodovodu je jeho vlastníctvo subjektom verejného práva. Z toho dôvodu mesto Vráble a predstavitelia OZ Godinov majer rokujú o naplnení všetkých podmienok zmluvy o budúcej kúpnej zmluve a zmluve o realizácii vodnej stavby s cieľom dodržať všetky podmienky schválené ešte predošlým mestským zastupiteľstvom.

V júni 2022 mestské zastupiteľstvo vo Vrábľoch schválilo prijatie úveru vo výške 260.000 eur na úhradu časti kapitálových výdavkov súvisiacich s výstavbou vodovodu s tým, že čerpanie úveru a použitie finančných prostriedkov z úveru bolo viazané na predchádzajúce splnenie odkladacích podmienok konkretizovaných v uznesení. Následne v septembri 2022 poslanci schválili zmenu účelu použitia a podmienok čerpania úveru a opäť špecifikovali odkladacie podmienky, ktorých splnenie je podmienkou možnosti čerpania úveru a jeho použitia na stanovený účel. O mesiac neskôr bola podpísaná zmluva o budúcej kúpnej zmluve a zmluva o realizácii vodnej stavby medzi vtedajším primátorom mesta Vráble Tiborom Tóthom a predsedom OZ Godinov majer Jozefom Zuzulom.

Spoločnou úlohou oboch subjektov, mesta Vráble a OZ Godinov majer, je dohodnúť sa na prevádzkovateľovi vodovodu. Až po splnení všetkých zmluvných odkladacích podmienok bude môcť mesto Vráble pristúpiť k podpisu kúpnej zmluvy a následne bude možné pristúpiť ku kolaudácii, upozornil magistrát. Termín na splnenie podmienok má OZ Godinov majer do konca júna budúceho roka.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x