21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum pripravilo vzdelávací cyklus venovaný archeológii

Ponitrianske múzeum v Nitre sa zapojí do Európskych dní archeológie. Žiakom základných a stredných škôl ponúkne 16. júna cyklus prednášok a workshopov.

Ako informovali organizátori, vzdelávací program bude zameraný na archeológiu smrti. „Mladí návštevníci si vypočujú prednášky o rôznych spôsoboch pochovávania v dobe laténskej, teda v období Keltov, v stredoveku a v novoveku. Dozvedia sa o zaužívaných, ale aj o neobvyklých praktikách pochovávania ako o miestach posledného odpočinku, ktorými neboli vždy len pohrebiská a cintoríny,“ uviedla pracovníčka Ponitrianskeho múzea Zuzana Vilčeková.

Ďalšou časťou programu bude workshop s témou Artefakt v rukách archeológa. „Ukáže žiakom, čo je možné nájsť v hroboch od praveku po novovek, čo nachádzame po mŕtvych vojakoch z druhej svetovej vojny, prípadne ako dokumentovať hroby, hrobky, krypty a sarkofágy pomocou moderných metód,“ doplnila Vilčeková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x