9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Vráble: Seniori môžu využívať službu, ktorá umožňuje ich monitorovanie

Seniori vo Vrábľoch môžu využívať novú sociálnu službu s názvom Monitorovanie a signalizácia potreby pomoci. Určená je ľuďom, ktorých zdravotný stav vyžaduje zvýšenú kontrolu v ich domovoch i mimo nich.

Užívatelia služby získajú zariadenia, ktoré umožňujú ich sústavné monitorovanie. „Ide o komunikačný box s mikrofónom a reproduktorom a SOS tlačidlá umiestnené v domácnosti podľa potreby klienta. Súčasťou vybavenia sú aj senzory pre pocit bezpečia, teda senzor dymu, senzor plynu a plynový spínač,“ vysvetlila radnica.

Vráble: Seniori môžu využívať službu, ktorá umožňuje ich monitorovanie
Foto: Ilustračné NN

V prípade potreby klient stlačí tlačidlo, ktorým privolá pomoc. Tá je dostupná 24 hodín sedem dní v týždni. „Personál dispečingu sa okamžite skontaktuje s klientom, buď prostredníctvom inteligentných hodiniek, alebo cez komunikačný box. Po vyhodnotení situácie sú kontaktované záchranné zložky alebo príbuzní. Funkčnosť zariadenia a prístroja nepreruší ani výpadok prúdu, pracuje ďalej na batériu,“ informoval mestský úrad, ktorý zároveň pripomenul, že službu v plnom rozsahu financuje mesto Vráble.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články