16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vráble: Mladí speváci sa opäť stretnú na medzinárodnej súťaži Iuventus Canti

Mladí spevácki sólisti sa predstavia na 24. ročníku medzinárodnej súťaže Iuventus Canti. Konať sa bude od 24. do 28. apríla v budove mestského úradu vo Vrábľoch.

Organizátorom súťaže je Základná umelecká škola Imricha Godina. Jej cieľom je prispievať k zvyšovaniu umeleckej úrovne spevu na umeleckých školách, a tým napomáhať výchove mladých spevákov. „Súťaž vytvára podmienky na prezentáciu mladých talentov a zároveň ukazuje smer súčasného trendu speváckej školy na Slovensku i v zahraničí. Pre mnohých mladých spevákov znamená úspešný štart na súťaži rozhodujúci krok na profesionálnu dráhu a na európske koncertné pódia i operné scény,“ uviedli organizátori.

Ako doplnili, centrom súťaže bude veľká zasadačka vrábeľskej radnice. „Na niekoľko dní sa stane strediskom operného spevu a hudby. Vyhlásenie výsledkov a koncert víťazov sa uskutoční v piatok 28. apríla o 18. hodine,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x