16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Prievidza: Mesto začalo so zberom nebezpečného odpadu

Mesto Prievidza začalo so zberom nebezpečného odpadu. Žiarivky, oleje, farby, batérie či vyradené zariadenia zbiera priamo od obyvateľov z vopred určených stanovíšť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

„Nebezpečný odpad je taký zvláštny odpad, ktorý je škodlivinou alebo svojimi vlastnosťami je alebo môže byť nebezpečný pre zdravie obyvateľstva alebo životné prostredie,“ pripomenula Krajčiová.

So zberom začalo mesto vo vybraných lokalitách 15. apríla, pokračovať bude i túto sobotu (22. 4.) v ďalších častiach. „Zber nebezpečných látok z komunálneho odpadu v meste realizujeme ako mobilný zber priamo od obyvateľov a vykonáva ho zberová spoločnosť,“ vysvetlila referentka pre komunálne odpadové hospodárstvo mesta Zuzana Iliašová.

Obyvatelia preto podľa nej musia odpad odovzdať osobne s udaním údajov o mene a bydlisku, zakázané je ponechať ho voľne položený na mieste zberu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x