12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Vráble: Mestskí poslanci schválili zámer rekonštrukcie župného domu

Mestskí poslanci vo Vrábľoch v okrese Nitra schválili zámer rekonštrukcie budovy župného domu. Mesto Vráble reaguje na výzvu Ministerstva dopravy SR z roku 2022 a dalo vypracovať štúdiu, ktorá bude podkladom pre projektovú dokumentáciu. Po jej vypracovaní bude predložená žiadosť o poskytnutie prostriedkov určených na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov, informovala radnica.

Cieľom výzvy je zlepšenie stavebno-technického stavu verejných historických a pamiatkovo chránených budov. Zlepší sa tým ich energetická hospodárnosť, predĺži sa životnosť a zvýšia sa možnosti ich využívania verejnosťou. Podľa projektovej manažérky mesta Diany Kubíčkovej budú konkrétne detaily rekonštrukcie župného domu súčasťou architektonickej štúdie a následnej projektovej dokumentácie.

V zrekonštruovanom župnom dome chce radnica vytvoriť multifunkčné centrum kultúry v meste. Vzniknúť by mali priestory pre mestské informačné centrum, výstavné priestory, i priestory na organizovanie podujatí občianskych združené pôsobiacich v meste. Ďalším zámerom samosprávy je vytvorenie stálej expozície sídliska Fidvár zo staršej doby bronzovej, ktoré bolo predmetom niekoľkoročného medzinárodného archeologického výskumu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x