10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Vráble: Mesto odstránilo kovové srdce na plastové vrchnáky spred budovy radnice

Mesto Vráble odstránilo kovové srdce na plastové vrchnáky spred budovy mestského úradu. Povolenie na užívanie verejného priestranstva na Hlavnej ulici s cieľom umiestnenia kovového srdca získalo občianske združenie Mládežnícky parlament. Platilo do konca roka 2021, informovala radnica.

Pred odstránením srdca mesto písomne oboznámilo združenie s tým, že schválený termín užívania verejného priestranstva sa skončil. O odstránenie požiadalo do 12. júna tohto roka. Do dnešného dňa však nedostalo odpoveď. „Vyzdvihujeme sociálny rozmer poskytovanej pomoci prostredníctvom srdca a zároveň upozorňujeme, že podporiť charitatívne organizácie a jednotlivcov je stále možné rôznymi formami,“ skonštatoval magistrát.

Vedenie mesta poukázalo aj na skutočnosť, že podľa pripravovanej zmeny európskej legislatívy o zálohovaní fliaš od júla 2024 budú musieť byť všetky vrchnáky napevno prichytené k plastovej fľaši.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x